Ήττα στην πρεμιέρα για τους Νέους Ναυπάκτου…

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΜΕΣΟΛΟΓΓΙΟΥ 3

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ 0

Προσπάθησαν αλλά υπέκυψαν στην ανωτερότητα των αντιπάλων, οι νεαροί παίκτες των Νέων Ναυπάκτου.Η ομάδα του Γιάννη Πανουργιά βρέθηκε μέσα σε ένα πεντάλεπτο δέχτηκε δύο γκόλ ,στο 25′ με σουτ έξω από την περιοχή και στο 30′ με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν καλύτερα πιέζοντας του αντιπάλους τους  χάνοντας μια πολύ καλή ευκαιρία  να μειώσουν το σκόρ στο 60′ με τον Καλτσή που αστόχησε από θέση τετ α τετ.Λίγα λεπτά αργότερα στο 65′ οι Νέοι Ναυπάκτου ζήτησαν δικαίως πέναλτι σε ανατροπή του Λάππα αλλά ο διαιτητής του αγώνα είχε αντίθετη άποψη.Στο 67′ οι γηπεδούχοι από στημένη φάση θα πετύχουν το τρίτο γκολ της αναμέτρησης με απευθείας εκτέλεση φάουλ.

Για την Ακαδημία διακρίθηκαν οι Σακελάρης, Βελής, Καλτσής και Τσεπελέ…

ΝΕΟΙ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ. Σιαμαντας , Ζαιμης (83 Ξάνθης) , Τσεπέλε, Βελής , Σακελλάρης, Ραυτόπουλος (72 Παναγόπουλος), Καλτσής Γ , Θώδης , Παπαιωαννίδης, Ανδρεόπουλος (67 Πλούμης),Λάππας

Στο παιδικό της ομάδας των Νέων Ναυπάκτου νίκησε τον Ηρακλή Μεσολογγίου με 0-3 με δύο γκόλ του Μαμασούλα και ένα του Πελέκη.