Εντός έδρας ήττα των Εφήβων του ΠΑΣ Ναυπάκτου από τον Κόροιβο Αμαλιάδας

Εντός έδρας ήττα των Εφήβων από τον Κόροιβο Αμαλιάδας

ΠΑΣ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ – ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΣΑ 49-82

Την ήττα γνώρισαν οι έφηβοι του ΠΑΣ στο πλαίσιο της προτελευταίας αγωνιστικής της Τελικής Φάσης του πρωταθλήματος των Εφήβων της ΕΣΚΑΗ.  Οι γηπεδούχοι ήταν ανταγωνιστικοί στο Α΄ δεκάλεπτο (16-19), με τους φιλοξενούμενους  να πραγματοποιούν εξαιρετική δεύτερη περίοδο (14-31) πιστοποιώντας την καλή τους φετινή εικόνα και να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με το ευρύ 30-50. Στο δεύτερο ημίχρονο, οι δυο προπονητές χρησιμοποίησαν όλους τους παίχτες που είχαν στη διάθεσή τους, αποκομίζοντας πλούσιες εμπειρίες για την ερχόμενη χρονιά.

Πρώτος σκόρερ για την ομάδα της Ναυπάκτου ο Τσάτσος με 18 πόντους και τον ακολούθησε ο Στάικος που σημείωσε 8. Από την ομάδα της Αμαλιάδας που είχε πλουραλισμό στην επίθεση πρώτος σκόρερ ήταν ο Τσίπας με 29 πόντους και τον ακολούθησε ο Αλεξανδρόπουλος με 25.

Δεκάλεπτα : 16-19, 30-50, 43-63, 49-82

ΠΑΣ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ (Σταθάτος) : Ντζουμάνης, Λαγοδήμος 3, Παπαϊωάννου 2, Στάικος 8, Τσάτσος 18(1), Φούντας 2, Τριανταφύλλου 4, Λαδόπουλος2, Σταμάτης 6, Μήτσος 4.

ΚΟΡΟΙΒΟΣ ΑΣΑ (Λεβεντούρης): Σκλάβος, Δημακόπουλος, Ράλλης 10, Τσίπας 29(1), Αλεξανδρόπουλος 25, Κοντόπουλος 2, Καλοπίσης 6(2), Μουζάκης, Παπαδόπουλος Θ. 10(2)