Εύκολη επικράτηση του ΠΑΣ Ναυπάκτου

ΕΥΚΟΛΗ ΕΠΙΚΡΑΤΗΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ

Παρέμεινε στην 2η θέση ο ΠΑΣ Ναυπάκτου καθώς επικράτησε εύκολα εκτός έδρας, στα πλαίσια της 6ης αγωνιστικής του Β’ γύρου της Α’ ΕΣΚΑΒΔΕ, του ΦΙΜΠΑ Πήγασου Αγρινίου. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν συγκεντρωμένοι από την αρχή του παιχνιδιού και πήραν διαφορά στο σκορ, κυρίως με την πολύ καλή απόδοση στο 2ο δεκάλεπτο σε άμυνα και επίθεση, με σκορ ημιχρόνου 22-46. Τυπική διαδικασία η επανάληψη με τον ΠΑΣ να παίρνει την νίκη με πρώτο σκόρερ τον Βαφειάδη που είχε 18 πόντους ενώ 13 σημείωσε ο Δούρος και 10 ο Σταθάτος. Από τον Πήγασο 16 είχε ο Μπέλας με τον Σωτηρόπουλο να προσθέτει 13 και τον Στραβοδήμο 11. Αγωνίστηκαν και οι δώδεκα παίχτες του ΠΑΣ, σκοράροντας οι 11 από τους 12, ενώ χρόνο πήρε και ο «μικρός» Καπετανάκης από το παιδικό τμήμα της ομάδος πετυχαίνοντας 5 πόντους.

Διαιτητές:Ντάγκας- Κληματάς

Δεκάλεπτα:15-21 Β:7-25 Γ:21-20 Δ:10-16

Πήγασος Αγρινίου(Γιαρτζάς): Μπέλλας 16(3), Καραγιαννης 2, Σωτηρόπουλος 13(3), Λιάρος 4, Στραβοδήμος 11(1), Έξαρχος 2, Γεώργας, Λύγδας 5, Καρακουλάκης

ΠΑΣ Ναυπάκτου(Ζησιμόπουλος): Καπετανάκης 5(1), Βαφειάδης 18, Μαντζαρίνης 3(1), Στυλιάρας 5(1), Φούντας 2, Σταμάτης 5(1), Ζησιμόπουλος, Σταθατος Π. 10(2), Αναγνωστοπουλος 8(2), Δούρος 13(4), Νακοπουλος 7, Βαρελάς 6