Η τύχη του γύρισε την πλάτη.2-1 ο ΠΑΣ Αχέρων τον Ναυπακτιακό.

Την ήττα γνώρισε ο Ναυπακτιακός στο Καναλάκι με αντίπαλο τον τοπικό ΠΑΣ Αχέρων, Τα λάθη στην άμυνα στοίχησαν στον Ναυπακτιακό που επιθετικά είχε πολύ καλή εμφάνιση και σε αρκετές περιπτώσεις δεν είχε την τύχη με το μέρος του.

Ο ΠΑΣ Αχέρων προηγήθηκε στο σκορ μόλις στο 6ο λεπτό με πέναλτι του Φέτση έπειτα από ανατροπή του Κούση.

Στο 11΄ ο Γιαννόπουλος ισοφάρισε για τον Ναυπακτιακό Αστέρα, αλλά ο Φράγκος με σουτ στο 31΄ διαμόρφωσε το τελικό 2-1.

Η ομάδα του Σίνισα Γκόγκιτς τέλειωσε το ματς με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Γκάρετ Κέλι στο 88΄ με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Διαιτητής: Καδδάς (Αχαΐας)

Βοηθοί: Οικονόμου – Κακαφώνης (Αχαΐας)

ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου (Χρήστος Τζίμας): Ραχιώτης, Ζδράβος, Βασιλειάδης, Φράγκος (73΄ Κώστας), Πάνος, Νόνας, Νικολάου (94΄ Αθανασίου), Κούσης, Φέτσης (76΄ Βασιλείου), Λουκούμης (88΄ Τσαγκαλίδης), Γούλας.

Ναυπακτιακός Αστέρας (Σίνισα Γκόγκιτς): Ζέρβας, Καζανάς, Νικολακόπουλος, Κοκώνης, Κυριαζόπουλος (66΄ Αδαμόπουλος), Κέλι, Κωστής, Γιαννόπουλος Π., Γραμματικόπουλος, Σαμπανέι, Γιαννόπουλος Π. (86΄ Τσιακούμης).

Το φίλμ του αγώνα

6’ Φέτσης θα κάνει το 1-0

8’ Σουτ του Γραμματικόπουλου η μπάλα άουτ.

10’ Μεγάλη ευκαιρία για τον Ναυπακτιακό σουτ του Γραμματικόπουλου σώζει ο τερματοφύλακας.

11’Εκτέλεση κόρνερ κεφαλιά του Κοκκώνη θα διώξουν οι αμυντικοί.

11’ Ο Γιαννόπουλος θα ισοφαρίσει για τον Ναυπακτιακός 1-1

15’’Εμεσο για τον ΠΑΣ Αχέρων το εκτελεί ο Φέτσης η μπάλα άουτ.

17’ Σέντρα του Γιαννόπουλου θα κοντράρει η μπάλα κόρνερ.΄

18’ Ωραία εκτέλεση φάουλ του Γιαννόπουλου θα διώξει σε κόρνερ ο τερματοφύλακας.

21’ Εκτέλεση κόρνερ του Γιαννόπουλου κεφαλιά του Γκάρετ μπλοκάρει εύκολα ο τερματοφύλακας.

26’ Δυνατό μακρινό σουτ του Γραμματικόπουλου θα χάσει την μπάλα ο τερματοφύλακας όμως προλαβαίνει πριν περάσει η μπάλα την γραμμή.

27’ Ο Γιαννόπουλος θα σουτάρει θα διώξει ο Ραχιώτης σουτ του Καζανά η μπάλα άουτ.

29’ Ο Σδράβος θα σουτάρει η μπάλα άουτ μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΣ Αχέρων

31’ Ο Φράγκος θα κάνει το 2-1 τον Αχέρων

39’ Ο Ναυπακτιακός θα ζητήσει πέναλτι σε μαρκάρισμα του Γραμματικόπουλου

43’ Σουτ του Νικολάου η μπάλα θα περάσει λίγο άουτ.

43’Ο Γραμματικόπουλος θα σουτάρει η μπάλα θα περάσει άουτ.

47’Εκτέλεση κόρνερ του Γιαννόπουλου κεφαλιά Σαμπανέι μπλοκάρει ο Ραχιώτης.

49’ Γραμματικόπουλος και Γκάρετ θα κερδίσουν τις κόντρες όμως ο Ραχιώτης θα μπλοκάρει.

50’ Ατομική προσπάθεια του Γραμματικόπουλου θα διώξει σε κόρνερ ο Ραχιώτης

51’Εκτέλεση κόρνερ του Γιαννόπουλου κεφαλιά ο Κοκκώνης η μπάλα άουτ.

52’ Ο Γούλας θα βρεθεί δύο φορές σε πλεονεκτική θέση την πρώτη η μπάλα θα κοντράρει στην δεύτερη η μπάλα θα καταλήξει άουτ.

55’ Εκτέλεση φάουλ του Φέτση κεφαλιά προς τα πίσω μπλοκάρει ο Ζέρβας

61’ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γραμματικόπουλου θα  μπλοκάρει ο Ραχιώτης.

62’ Κεφαλία ο Κούσης ο Ζέρβας θα αποκρούσει εντυπωσιακά .

69’ Τριπλή ευκαιρία για τον Ναυπακτιακό με την άμυνα και το τερματοφύλακα του ΠΑΣ Αχέρων να σώζουν την εστία τους από βέβαια παραβίαση.

85’ Εκτέλεση φάουλ του Γιαννόπουλου η μπάλα θα φτάσει στον Γραμματικόπουλο ο οποίος θα σουτάρει με την μπάλα να κοντράρει  σε μια φάση που οι γηπεδούχοι διαμαρτύρονται για φάουλ πάνω σε αμυντικό τους.

88′ Δεύτερη κίτρινη στον Γκάρετ ο Ναυπακτιακός με παίκτη λιγότερο.