Ισόπαλο το ντέρμπι Α.Ο. Χάλκειας – Ατρόμητος Γέφυρα Αντιρρίου.

Α.Ο. Χάλκειας 1
Ατρόμητος Γέφυρα Αντιρρίου 1
Ισόπαλο αναδείχθηκε το τοπικό ντέρμπι Α.Ο. Χάλκειας – Ατρόμητος Αντιρρίου στο γήπεδο Γαβρολίμνης. Οι δύο ομάδες είχαν από ένα καλό ημίχρονο με τον Ατρόμητο να σημειώνει ένα όμορφο γκολ με τον Σπανογιάννη και να έχει μια κλασική ευκαιρία για να διπλασιάσει τα τέρματα του με τον Ρουμπάτο που δεν κατάφερε να νικήσει τον Ανδρεόπουλο.
Στην επανάληψη ο Α.Ο. Χάλκειας έκανε την αντεπίθεση του και έχασε σημαντικές ευκαιρίες με τον Αδραχτά για να ισοφαρίσει με τον Αδραχτά. Αυτό που δεν κατάφερε ο επιθετικός του το κατάφερε ο Νασόπουλος που ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Παπαποστόλου σηκώθηκε με δύναμη πιο ψηλά από όλους και έστειλε την μπάλα στα δίκτυα του Καραδήμα.
Διαιτητής του αγώνα ο κ. Γκιάφης με βοηθούς τον κ. Τσιλίκα και τον κ. Κοντογιάννη. Παρατηρητής του αγώνα ο κ. Ντρέλιας και νοσηλεύτρια η κ. Χαβαλίνα.
Α.Ο. Χάλκειας(Παπαποστόλου): Ανδρεόπουλος, Παναγιωτόπουλος, Βαλής, Παπαποστόλου, Νασόπουλος,Μυλωνάς(61’Βαλμάς), Γιαβρούτας(54’Ανδριτσόπουλος),Κάκκος, Αδραχτάς(74’Ψυχογιός), Αλμπάνης
Ατρόμητος Αντιρρίου: (Πανουργιάς): Καραδήμας, Βλάχος,Κάπο,Σπανογιάννης, Κάκκος Χ.,Θανασιός,Ευθυμιόπουλος(Παναγιωτόπουλος), Κουραχάνης,Ρουμπάτος(61’Καλαβρουζιώτης),Καλαβριζιώτης(75’Ζαχαρόπουλος),Κάκκος Β.(86’Ταμπάκης).
Το φιλμ του αγώνα:
12’ Σέντρα από δεξιά κεφαλιά ο Αδραχτάς η μπάλα άουτ.
13’ Γκοοολ ύστερα από εκτέλεση κόρνερ η μπάλα θα πάει στο δεύτερο δοκάρι όπου ο Σπανογιάννης με εκπληκτικό πλασέ θα ανοίξει το σκορ για τον Ατρόμητο 0-1.
16’Εκτέλεση φάουλ του Παπαποστόλου κεφαλιά του Αδραχτά μπλοκάρει ο Καραδήμας.
26’Απευθείας Εκτέλεση φάουλ του Παπαποστόλου λίγο κάτω από την μεσαία γραμμή η μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο.
35’ Σέντρα σουτ του Αλεξόπουλου μπλοκάρει σταθερά ο Καραδήμας.
38’ Ο Ατρόμητος θα σημειώσει δεύτερο γκολ όμως θα ακυρωθεί ως οφ σάιντ.
40’ Εκτέλεση φάουλ του Παπαποστόλου η μπάλα θα περάσει άουτ.
42’ Μεγάλη ευκαιρία με τον Ρουμπάτο από θέση τετ α τετ να μην μπορεί να νικήσει τον Ανδρεόπουλο.
47’ Θα γίνει η σέντρα από δεξιά από τον Γιαβρούτα ο Αδραχτάς δεν θα πιάσει την κεφαλιά όπως θα ήθελε.
48’ Μετά από εκτέλεση πλάγιο θα γίνει το γύρισμα μέσα στην περιοχή και ο Αδραχτάς προ κενής εστίας θα χάσει μοναδική ευκαιρία να στείλει την μπάλα στα δίκτυα.
57’ Γυριστό σουτ του Κάκκου η μπάλα πάνα από το οριζόντιο δοκάρι.
61’ Θα γίνει ωραία σέντρα για τον Κάκκο όμως δεν θα μπορέσει να κάνει την προβολή θα διώξει η άμυνα του Ατρόμητου.
62΄’ Εκτέλεση κόρνερ του Παπαποστόλου ο Νασόπουλος πιο ψηλά από όλους θα κάνει το 1-1
80’Ο Βλάχος θα κάνει μπροστινή μπαλιά θα προλάβει όμως ο Ανδρεόπουλος.
86’ Μπαλιά μπροστινή του Θανασιού βγαίνει ξανά ο Ανδρεόπουλος και μπλοκάρει.
90’Κόρνερ του Παπαποστόλου κεφαλιά του Κάκκου η μπάλα άουτ.