Καλύτερα τώρα, παρά με την Βοσνία

Η Εθνική ομάδα δεν έδειξε ορεξάτη στο φιλικό παιχνίδι με την Λευκορωσία και γνώρισε την ήττα στο «Γ. Καραϊσκάκης» με 0-1 χάρη σε τρομερή εκτέλεση φάουλ του Παλιτσέβιτς, λίγες μέρες πριν την κρίσιμη αναμέτρηση με την Βοσνία.

Πιο συγκεκριμένα το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα, έχοντας ξεκάθαρα το μυαλό στο παιχνίδι της Κυριακής, πραγματοποίησε κάκιστη εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο, με τους φιλοξενούμενους εκτός από το γκολ στο 14΄ να χάνουν κι άλλες ευκαιρίες.

Στην επανάληψη οι αλλαγές του Μίκαελ Σκίμπε ανέβασαν την ομάδα, ωστόσο ούτε το εξαιρετικό σουτ του Φορτούνη, ούτε η ενέργεια του Διαμαντάκου βρήκαν στόχο και έτσι το 0-1 έμεινε μέχρι το τέλος του αγώνα.

Πηγή: Ο Φίλαθλος