Νίκες για Κέρκυρα και Ξάνθη

Νίκη τεράστιας σημασίας επί του Αστέρα στην Τρίπολη σημείωσε η Κέρκυρα με σκορ 2-1 ενώ η Ξάνθη ήταν καλύτερη από τον Πλατανιά και επικράτησε 1-0.

Ο Αστέρας δεν βρήκε αντίδοτο ούτε τώρα. Η ομάδα της Αρκαδίας κατάφερε να ανοίξει το σκορ με εκτέλεση φάουλ του Μάσα στο 38ο λεπτό όμως στο 2ο μέρος οι Φαίακες έκαναν την ανατροπή.

Στο 70′ ο Ντουαλά ισοφάρισε,δέκα λεπτά μετά ο Αστέρας είχε δοκάρι και τελικά ο Τουράμ χάρισε στην Κέρκυρα την μεγάλη εκτός έδρας νίκη.

Τη νίκη πιο εύκολα απ’ ότι δείχνει το τελικό 1-0 πανηγύρισε η Ξάνθη εντός έδρας επί του Πλατανιά.

Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε ο Γιουνές στο πρώτο ημίχρονο,με τους γηπεδούχους να είναι καλύτεροι και να έχουν μάλιστα και δοκάρι με τον Τριάδη στο 2ο ημίχρονο.