Ο Ναυπακτιακός είχε τις ευκαιρίες η Αναγέννηση τα γκολ. Φωτο-ρεπορτάζ

Σπουδαίο διπλό για την Αναγέννηση Άρτας που με ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο επικράτησε με 0-2 του Ναυπακτιακού Αστέρα στο πλαίσιο της 21ης αγωνιστικής της Γ΄ Εθνικής. Ο Ναυπακτιακός Αστέρας είχε τις ευκαιρίες όμως δεν είχε τα γκολ για ακόμη ένα παιχνίδι και γνώρισε την ήττα σε ένα ματσ που θα μπορούσε να έχει πάρει κάτι περισσότερο.

Με το τρίποντο αυτό οι παίκτες του Τάσου Νταλάκα  παρέμειναν στο -2 από την πρωτοπόρο ΑΕ Ποντίων Κοζάνης, ενώ “ξέφυγε” εννέα βαθμούς από το τρίτο Σούλι Παραμυθιάς.

Στο 45ο λεπτό ο Τσελά με σουτ έκανε το 0-1 για την ομάδα του Τάσου Νταλάκα που ηταν και σκορ ημιχρόνου.

Στο 78ο λεπτό ο Αλέξανδρος Παπακίτσος με σουτ διαμόρφωσε το τελικό 0-2!

Διαιτητής: Μαρκαντωνάτος ( Ηλείας)

Βοηθοί: Ασημακόπουλος–Λιάπης (Ηλείας)

Ναυπακτιακός Αστέρας (Δημητρης Κάκκος): Σιδέρης, Γιαβρούτας (78΄ Φούντος), Γιαννακόπουλος, Πέκεζ, Θωμόπουλος, Μπιτσάκου, Αδραχτάς (61΄ Σταθόπουλος, 90΄ Μαγκανάκης), Ζαχαρόπουλος, Θεοχάρης, Κονιδάς, Ανδρεόπουλος.

Αναγέννηση Άρτας (Τάσος Νταλάκας): Μήτσιος, Τσελά, Γκανάρας (56΄ Κραμπής), Σχισμένος, Παπαρούνης, Μανιώτης (75΄ Χεμπέγια), Παπακίτσος Α., Χούσος, Γκολάκου, Νταλάκας (68΄ Λάκκας), Μπότσαρης (81΄ Παπακίτσος Δ.).

Απαγορεύεται η αναπαραγωγή φωτογραφιών και κειμένου χωρίς γραπτή άδεια από το διαχειριστή