Όλο το ρεπορτάζ από το φιλικό της Α.Ε.Μεσολογγίου με τον Παναιτωλικό…

Νικητής ο Παναιτωλικός με 7-0 στην φιλική αναμέτρηση με την Α.Ε. Μεσολογγίου αλλά σε τέτοια ματς κανείς δεν ασχολείται με το σκορ σε τέτοια ματς ξυπνούν αναμνήσεις που οι δυο ομάδες έχουν πάρα πολλές. Πριν την έναρξη του αγώνα βραβεύτηκε ο Άγγελος Χαριστέας από τον πρόεδρο της ΕΠΣΝΑ κ. Παπαχρήστο , ο Μπελεβώνης από τον κ. Βισβίκη και ο τερματοφύλακας της Α.Ε.Μεσολογγίου Χρήστου. Ο Άγγελος Χαριστέας δεν αγωνίστηκε αλλά ήταν στην 18άδα του Παναιτωλικού.Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ.Λύτρας με βοηθούς τον κ.Παρασκευά και Καλύβα.

Α.Ε. Μεσολογγίου

Χρήστου, Μπαλαούρας, Μπαρμπαρούσης, Ζαχαράκης, Ψηλός, Δενδρινός, , Πετσίνης, Κόκκαλης, Καρύμπας, Ξευγένης, Κλάδος, Κολοβάκης, Χαλαζιάς, Πασπαλιάρης, Λιάπης, Παπανικολάου, Καβαλιέρης, Αλπέντζος, Δουλιώτης, Μαυρογιάννης

Παναιτωλικός

Μπαμπανιώτης, Παλαιολόγος, Γκόλιας, Κούσας, Εντζεγκέλε, Μουμίν, Ρότσα, Σέγε, Μπουμάλ, Δέντσας, Καραμαλίκης, Τσενάμο, Κουτρουμάνος, Θεοδωρίδης, Χαριστέας, Σιόντης, Καμαρά, Μεταξούλης.

Το φιλμ του αγώνα

Α.Ε.Μεσολογγίου – Παναιτωλικός 0-7

7’ Γκοοολ Καραμαλίκης

10’ Χαμένη ευκαιρία αποκρούει εντυπωσιακά ο Χρήστου

17’Πέναλτυ κερδίζει ο Μπουμάλ εκτελεί ο ίδιος αποκρούει εντυπωσιακά ο Χρήστου

27’ Καρύμπας   απευθείας εκτέλεση φάουλ η μπάλα λίγο άουτ

44’ Γκοοολ ο Σεγέ με πλασέ από κοντινή απόσταση

46’ Γκοοολ με κεφαλιά ο Καραμαλίκης

56’Γκοοολ Καραμαλίκης

63΄Δυνατό σουτ του Θεοδωρίδη διώχνει εντυπωσιακά ο τερματοφύλακας

70’ Γκοοολ σουτ Καμαρά κοντράρει η μπάλα στον Παπανικολάου και καταλήγει στα δίκτυα

80’ Γκοοολ με δυνατό σου έξω από την περιοχή από τον Κουτρουμάνο

83’ Τετ α τετ Θεοδωρίδη αποκρούει ο Μαυρογιάννης

90’Γκοοολ με κεφαλιά ο Μεταξούλης