Ήττα σοκ για τους Δωριείς…Φωτο

ΔΩΡΙΕΙΣ ΜΑΝΑΓΟΥΛΗΣ – ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΠΟΛΥΔΡΟΣΟΥ 2-3

Τις τελευταίες του ελπίδες για διεκδίκηση του πρωταθλήματος της Α ΕΠΣΦ άφησαν οι Δωριείς την περασμένη Κυριακή στο γήπεδο Μαλαμάτων. Η ομάδα του Κ. Κουβέλη δεν κατάφερε να πάρει του τρεις βαθμούς της νίκης  παρότι προηγήθηκε στο σκορ με σουτ του Κονίδα στο 14’ έφυγε τελικά ηττημένη από τον αγωνιστικό χώρο. Οι φιλοξενούμενοι έχοντας ως πρωταγωνιστή τον Ρέβα ισοφάρισαν σε 1-1 στο 38’ και με τον ίδιο σκόρερ στο 43’ βρέθηκαν να προηγούνται με 1-2 στο ημίχρονο. Οι Δωριείς αντέδρασαν στην επανάληψη, έχασαν ευκαιρίες και ισοφάρισαν σε 2-1  στο 71’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Γλωσσόπουλου.  Η πίεση στη συνέχεια για το γκολ της νίκης δεν απέφερε καρπούς, ενώ αντίθετα οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που σε  μια αντεπίθεση στο 93’ και πάλι με σκόρερ τον Ρέβα που πέτυχε χατ τρικ διαμόρφωσαν το τελικό 2-3 και  πήραν τους βαθμούς της νίκης, κάνοντας την έκπληξη της αγωνιστικής.

Δωριείς (Κ. Κουβέλης) : Παναγόπουλος, Νασόπουλος, Αποστολόπουλος, Θανασιός, Τσουκαλάς, Κονίδας, Δημόπουλος, Τσέλιος (76’ Δανιάς), Δημητρόπουλος, Γλωσσόπουλος, Παπακωστόπουλος. DSC_0003.jpgDSC_0004.jpgDSC_0008.jpgDSC_0010.jpgDSC_0013.jpgDSC_0015.jpgDSC_0016.jpgDSC_0017.jpgDSC_0019.jpgDSC_0025.jpgDSC_0028.jpgDSC_0033.jpgDSC_0044.jpgDSC_0047.jpg