Αυτοί είναι οι αντίπαλοι των Ατρόμητου και Αστέρα Τρίπολης στο Europa League
Στη Νιόν της Ελβετίας πραγματοποιήθηκε την Τετάρτη η κλήρωση των προκριματικών του Europa League όπου ο Ατρόμητος και ο Αστέρας Τρίπολης έμαθαν τον αντίπαλό τους.
Λέτε να δούμε τον Ντιέγκο Μαραντόνα στο Περιστέρι; Η ομάδα της Λευκορωσίας την προεδρία της οποίας ανέλαβε πρόσφατα ο Αργεντινός, Ντινάμο Μπρεστ, και στην οποία αγωνίζεται ο Έλληνας στόπερ, Γιάννης Κάργας, θα αναμετρηθεί με τον Ατρόμητο στο πλαίσιο του δεύτερου προκριματικού γύρου του Europa League (το πρώτο ματς στη Μπρεστ και η ρεβάνς στο Περιστέρι).
Ο Αστέρας θα τεθεί αντιμέτωπος είτε με τη Χιμπέρνιαν, είτε με τη NSÍ Ρούναβικ, οι οποίες αναμετρώνται στον πρώτο προκριματικό γύρο. Ασφαλώς και η ομάδα της Σκωτίας είναι πιο ισχυρή σε σχέση με αυτή από τις Νήσους Φερόε κι έχει την προβάδισμα να “διασταυρωθεί” με την ομάδα της Τρίπολης (το πρώτο ματς εκτός και η ρεβάνς στην Αρκαδία).
Οι πρώτες αναμετρήσεις είναι 26 Ιουλίου και οι ρεβάνς στις 2 Αυγούστου. Η κλήρωση για τον τρίτο προκριματικό γύρο είναι στις 23 Ιουλίου και οι αναμετρήσεις 9 Αυγούστου (πρώτα ματς) και 16 Αυγούστου (ρεβάνς).
Τα ζευγάρια του 1ου προκριματικού γύρου (τα παιχνίδια θα γίνουν 12 και 19 Ιουλίου):
Στιάρναν (Ισλανδία) – Νόμε Κάλιου (Εσθονία)
Ίλβες Ταμπέρε (Φινλανδία) – Σλάβια Σόφια (Βουλγαρία)
Μπιρκιρκάρα (Μάλτα) / Κλάκσβικ (Νήσοι Φερόε) – Ζάλγκιρις Βίλνιους (Λιθουανία)
Φόλα Έσχ (Λουξεμβούργο) – Εουρόπα (Γιβραλτάρ) / Πρίστινα (Κόσοβο)
Γκλέναβον (Βόρειος Ιρλανδία) – Μόλντε (Νορβηγία)
Ντουνάισκα Στρέντα (Σλοβακία) – Ντίναμο Τιφλίδας (Γεωργία)
Στούμπρας (Λιθουανία) – Απόλλων Λεμεσού (Κύπρος)
Σιρόκι (Βοσνία) – Ντομτζάλε (Σλοβενία)
Ρέιντζερς (Σκωτία) – Σκούπι (ΠΓΔΜ)
Προγκρέ Νίντελκορν (Λουξεμβούργο) – Γκαμπάλα (Αζερμπαϊτζάν)
Ρασίν Ουνιόν (Λουξεμβούργο) – Βιτόρουλ (Ρουμανία)
Σαμτρέντια (Γεωργία) – Τόμπολ Κοστανάι (Καζακτάν)
Παρτιζάνι (Αλβανία) – Μάριμπορ (Σλοβενία)
Νέφτσι (Αζερμπαϊτζάν) – Ουιπέστ (Ουγγαρία)
Μπούντουτσνοστ (Μαυροβούνιο) – Τρέντσιν (Σλοβακία)
Ντέρι Σίτι (Ιρλανδία) – Ντίναμο Μινσκ (Λευκορωσία)
B36 Τόρσαβν (Νήσοι Φερόε) / Σεντ Τζόσεφς (Γιβραλτάρ) – OFK Τίτογκραντ (Μαυροβούνιο)
Ζάρια Μπάλτι (Μολδαβία) – Γκόρνικ Ζάρμπρζε (Πολωνία)
Σπάρτακ Σουμπότιτσα (Σερβία) – Κόλερεϊν (Βόρειος Ιρλανδία)
Πιούνικ (Αρμενία) – Βαρντάρ (ΠΓΔΜ)
Σάμροκ Ρόβερς (Ιρλανδία) – ΑΪΚ Σόλνα (Σουηδία)
Κόνας Κουέι (Ουαλία) – Σαχτιόρ Σόλιγκορσκ (Λευκορωσία)
Λάχτι (Φινλανδία) – Χαφνάρφιορντούρ (Ισλανδία)
Βέντσπιλς (Λετονία) – Λουφτετάρι (Αλβανία)
Κλίφτονβιλ (Βόρειος Ιρλανδία) – Νόρντζελαντ (Δανία)
Μπάνατς (Αρμενία) – Σεράγεβο (Βοσνία))
Εγγκορντάνι (Ανδόρα) / Φολγκόρε (Σαν Μαρίνο) – Καϊράτ Αλμάτι (Καζακστάν)
Πέτροτσουμπ (Μολδαβία) – Όσιγιεκ (Κροατία)
Ανόρθωση (Κύπρος) – Λάτσι (Αλβανία)
Φερεντσβάρος (Ουγγαρία) – Μακάμπι Τελ Αβίβ (Ισραήλ)
Μπάλτζαν (Μάλτα) – Κέσλα (Αζερμπαϊτζάν)
Χόνβεντ (Ουγγαρία) – Ραμποτνίτσκι (ΠΓΔΜ)
Ρουντάρ Πλιέβλια (Μαυροβούνιο) – Παρτίζαν (Σερβία)
ΤΣΣΚΑ Σόφιας (Βουλγαρία) – Ρίγα (Λετονία)
Μιλσάμι (Μολδαβία) – Σλόβαν Μπρατισλάβα (Σλοβακία)
Ραντνίτσκι Νις (Σερβία) – UE Σαντ Τζουλιά (Ανδόρα) / Γκζίρα Γιουνάιτεντ (Μάλτα)
Λέχ Πόζναν (Πολωνία) – Γκραντζασάρ-Καπάν (Αρμενία)
Τσιχούρα (Γεωργία) – Μπεϊτάρ Ιερουσαλήμ (Ισραήλ)
Βαντούζ (Λιχτενστάιν) – Λέφσκι Σόφιας (Βουλγαρία)
Ζελιέτζνιτσάρ (Βοσνία) – Νάβρα Τρανς (Εσθονία)
Σεφν Ντρουντς (Ουαλία) / Τράκαϊ (Λιθουανία) – Ίρτις (Καζακστάν)
Χιμπέρνιαν (Σκωτία) – NSÍ Ρούναβικ (Νήσοι Φερόε)
Ρουντάρ Βελένιε (Σλοβενία) – Τρε Φιόρι (Σαν Μαρίνο) / Μπάλα Τάουν (Ουαλία)
Λεβάντια Ταλίν (Εσθονία) – Ντάνταλκ (Ιρλανδία)
ÍBV (Ισλανδία) – Σάρπσμποργκ (Νορβηγία)
Κοπεγχάγη (Δανία) – KuPS Κουόπιο (Φινλανδία)
Λιεπάγια (Λετονία) – Χάκεν (Σουηδία)
Πηγή: Filathlos.gr
Πηγή: http://www.kontranews.gr/SPOR/335179-Aytoi-einai-oi-antipaloi-ton-Atrometoy-kai-Astera-Tripoles-sto-Europa-League ΣΠΟΡ