Α’ Φωκίδας: Ακόμη μια νίκη για τους Δωριείς.

ΔΩΡΙΕΙΣ ΜΑΝΑΓΟΥΛΗΣ Α.Σ.Τ.ΕΡΑΤΕΙΝΗΣ 2-0

Το πρώτο 10λεπτο του αγώνα ήταν αρκετό για τους Δωριείς ώστε να πάρουν προβάδισμα ασφαλείας με 2-0 στο σκορ και να το κρατήσουν μέχρι το τέλος. Η ομάδα του Κ. Κουβέλη άνοιξε το σκορ με κεφαλιά του Β. Καραγιάννη στο 3’ ύστερα από εκτέλεση κόρνερ και διπλασίασε τα τέρματά της με τον ίδιο σκόρερ, με σουτ αυτή τη φορά, στο 9’. Οι Δωριείς επαναπαύθηκαν στο 2-0 και παρότι πέτυχαν δύο ακόμη γκολ τα οποία ακυρώθηκαν δυσκολεύτηκαν στην επανάληψη αφού η ΑΣΤΕρατεινής αναζήτησε το γκολ που θα την ξαναέβαζε στο παιχνίδι. Οι φιλοξενούμενοι είχαν μάλιστα ένα δοκάρι αλλά και ένα χαμένο πέναλτι – το οποίο καταλογίσθηκε σε μαρκάρισμα του Κάκκου- στο 70’ το οποίο εκτέλεσε άστοχα ο Λώλης στέλνοντας την μπάλα άουτ.

Δωριείς Μανάγουλης (Κ. Κουβέλης): Ασημακόπουλος, Θανασιός, Νασόπουλος, Πέττας, Κάκκος (64’ Βλαχογιάννης), Μπακούλας, Ευθυμιόπουλος (69’ Κωτσόπουλος), Γλωσσόπουλος, Κτασίκας, Καραγιάννης Β. (75’ Καραγιάννης Αντ.), Δανιάς.