Διπλό για του Νέους Ναυπάκτου.

Με 1-3 επικράτησαν οι Νέοι Ναυπάκτου για την  7η αγωνιστική της Γ’ κατηγορίας της ΕΠΣΝΑ. Τα γκολ για την ομάδα του Γ. Πανουργιά σημείωσε   ο δεκαπεντάχρονος  Βάζος που πέτυχε χατ τρικ . Στο 35’ οι φιλοξενούμενοι θα ανοίξουν στο σκορ  με ωραίο πλασέ , στο 40’ με σουτ έξω από την περιοχή θα κάνουν το 2-0  με τους γηπεδούχους να μειώνουν το σκορ στο 46’. Στην επανάληψη οι παίκτες των Νέων Ναυπάκτου έπαιξαν έξυπνα κράτησαν το σκορ και κατάφεραν να φτάσουν σε ακόμη ένα γκολ  στο τελευταίο λεπτό του αγώνα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Νέοι Ναυπάκτου: Κοντοχρηστος , Παναγόπουλος , Καλτσής, Σακελλάρης , Πετσίνης, Τσεπέλε, Τάφα, Γιαννόπουλος (75 Πλούμης), Δεσποτόπουλος (80 Ζαίμης) Ξάνθης (90 Λάππας) ,Βάζος