Δυσκολεύτηκε αλλά έριξε εξάρα η Γλυφάδα. Φωτο

ΕΝΩΣΗ  ΓΛΥΦΑΔΑΣ   –  ΑΣ ΤΟΛΟΦΩΝΑΣ  ΕΡΑΤΕΙΝΗΣ       6 – 2

Δυσκολεύτηκε στο πρώτο ημίχρονο  η ομάδα της Γλυφάδας όμως κατάφερε να πετύχει μια επιβλητική νίκη όπως  μαρτυρά και το τελικό ευρύ σκορ (6-2).Στο δεύτερο ημίχρονο  έφτασε άνετα στη νίκη αξιοποιώντας στο έπακρο το δεύτερο 45λεπτο όταν και πέτυχε τα 4 γκολ που έκριναν και την αναμέτρηση. Η ομάδα του Τζ. Ζέρβα άνοιξε το σκορ από νωρίς με απ’ ευθείας  εκτέλεση φάουλ του Πετράκη στο 6’, όμως οι φιλοξενούμενοι απάντησαν άμεσα. Δέκα λεπτά αργότερα στο 26’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Λώλη έφεραν το παιχνίδι στα ίσα και στο 32’ ολοκλήρωσαν την πλήρη ανατροπή του σκορ με σουτ του Ισουφάι. Ο Πετράκης  με κεφαλιά στο 35’ ισοφάρισε σε 2-2 που ήταν και το σκορ του π΄ρωτου ημιχρόνου. Στην επανάληψη η Γλυφάδα επικράτησε κατά κράτος.  Με έξοχο σουτ του Θεοδωρόπουλου στο 56’ πήρε εκ νέου το προβάδισμα στο σκορ με 3-2 και με  εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Χονδροκώστα το οποίο κέρδισε ο Θεοδωρόπουλος σε ανατροπή του από τον τερματοφύλακα της ΑΣΤΕ  στο 62’  αύξησε το δείκτη του σκορ σε 4-2. Το  τελικό 6-2 διαμορφώθηκε με δύο ακόμη τέρματα που πέτυχαν  με σουτ στο 67’ ο Κανέλλος και στο 81’ ο Κάπο, δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας τους.

Ένωση Γλυφάδας (Τζ. Ζέρβας): Αποστολόπουλος, Τρίγκας, Τσούμας (51’ Βλαχογιάννης), Χονδροκώστας, Γιαννόπουλος, Ντότσικας, Κάπο, Θεοδωρόπουλος (83’ Χαραλαμπόπουλος), Κοντός (70’ Γεωργακόπουλος), Πετράκης, Κανέλλος.

glyfada3 glyfada glyfada 4-001