Επεισοδιακή νίκη και… κορυφή για τον Ολυμπιακό

ΝΙΚΗΣΕ 2-0 ΤΟΝ ΠΑΝΙΩΝΙΟ ΣΤΗ ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ

Σε ένα παιχνίδι όπου είχε αρκετή ένταση (διαμαρτυρίες από τον Πανιώνιο και διακοπή λόγω αντικειμένων) ο Ολυμπιακός επικράτησε της ομάδας της Νέας Σμύρνης με σκορ 0-2 και πέρασε έστω και προσωρινά (παίζει αύριο ο Παναθηναϊκός) στην κορυφή της βαθμολογίας.

Πιο συγκεκριμένα μετά από ένα πρώτο ημίχρονο με καλό ρυθμό, αλλά ελάχιστες καλές φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες, οι ομάδες πήγαν αποδυτήρια με τον Ολυμπιακό να έχει το προβάδισμα μετά το τέρμα του Μποτία από το 15ο λεπτό.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν γεμάτο νεύρα, είχε πολλές διακοπές, δύο αποβολές και ένα ακόμη γκολ για τον Ολυμπιακό, που με την καταπληκτική εκτέλεση φάουλ του Μιλιβόγεβιτς έφυγε νικητής με σκορ 2-0 από τη Νέα Σμύρνη.