Εύκολη νίκη για τον ΠΑΣ Ναυπάκτου. Φωτο- Ρεπορτάζ

ΠΑΣ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ – ΔΟΞΑ ΠΥΡΡΟΥ ΑΡΤΑΣ  67-41

Εύκολη νίκη για τον ΠΑΣ Ναυπάκτουτην Κυριακή το απόγευμα στο κλειστό <<Παπαχαραλάμπειο>> στάδιο απέναντι στην Δόξα Άρτας που κέρδισε με σκορ 67-41.

Οι γηπεδούχοι που είχαν απών τον Γκρέκα λόγω διαστρέμματος , επανήλθαν στις νίκες ύστερα από την ήττα στην Πρέβεζα και παρουσίασαν πολύ καλό πρόσωπο στα 40 λεπτά του αγώνα. Από την αρχή μπήκαν δυνατά με  καλή άμυνα και σωστές επιλογές στην επίθεση. Πήραν μια διαφορά έντεκα πόντων στην πρώτη περίοδο 21-10 και ανέβασαν το δείκτη του σκορ με το κλείσιμο του ημιχρόνου, κάνοντας doublescore 38-19.

Το δεύτερο μέρος ήταν τυπική διαδικασία. Ο coachτου ΠΑΣ  έδωσε χρόνο συμμετοχής σε όλους τους παίκτες που είχε στην διάθεση του και τον δικαίωσαν έχοντας γραφτεί οι δέκα από αυτού στον πίνακα των σκόρερ, διαμορφώνοντας με όμορφο μπάσκετ το  τελικό 67-41.

Πρώτος σκόρερ του ΠΑΣ ο Δούρος με 18 πόντους και τον ακολούθησε ο Ζησιμόπουλος με 13. Από την Δόξα ο Γκολομάζοςκαι ο Μάγγος είχαν από  10 πόντους.

Δεκάλεπτα: Α:21-10 Β:17-9 Γ:15-10 Δ:14-12

ΠΑΣ Ναυπάκτου(Σταθάτος): Καπετανάκης 1, Χασανάι, Αλεξανδρής Ν. 5, Δούρος 18, Σταθάτος Π., Αδαμόπουλος 10(1), Ζησιμόπουλος 13(1), Ντζουμάνης 2, Αλεξανδρής Β. 3, Βλαχογιάννης 9(1), Σταυρόπουλος 4, Βαρελάς 2

Δόξα Άρτας(Χήρας Δ.): Χήρας Αρ., Κότσης, Βάσσιος 1, Γκανιάτσας, Χήρας Αλ. 5(1), Καρανίκας 2, Λιαροκάπης 2, Γκολομάζος 10, Τσίτσιγκας 2, Μάγγος 10(2), Τρίμπος, Ρήγας 9(1)

IMG_0887 IMG_0886 IMG_0884 IMG_0883 IMG_0882 IMG_0877 IMG_0878 IMG_0879 IMG_0880 IMG_0881 IMG_0875 IMG_0874 IMG_0872 IMG_0870 IMG_0869