Εύκολο τρίποντο για Γλυφάδα…

ΟΙΑΝΘΗ ΓΑΛΑΞΙΔΙΟΥ – ΕΝΩΣΗ ΓΛΥΦΑΔΑΣ                          0 –  4

Εύκολο απόγευμα στο Γαλαξίδι η ομάδα της Γλυφάδας, καθώς επικράτησε με 4-0 της τοπικής Οιάνθης, πετυχαίνοντας από δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο. Άνοιξε το σκορ στο 10’ με απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Γιάννη Φλέγγα και διπλασίασε τα τέρματά της σμε σουτ του Σκραπαλιού στο 31’. Στην επανάληψη η ομάδα του Τζ. Ζέρβα πέτυχε δύο ακόμη τέρματα με ισάριθμες κεφαλιές του Χρήστου Φλέγγα στο 48’ και του Γιώργου Φλέγγα στο 67΄ που διαμόρφωσαν το τελικό 0-4.

Γλυφάδα (Τζ. Ζέρβας): Αποστολόπουλος, Τρίγκας, Ρήγας (80’ Σπαχίου), Φλέγγας Γ., Γιαννόπουλος, Σκραπαλιού, Θεοδωρόπουλος, Φλέγγας Β., Φλέγγας Χ, Γιαβρούτας, Φλέγγας Ι.