Ηττα θρίλερ για ΦΑΕΘΩΝ ΓΕΦΥΡΑ (65-66) απο τη πρωτοπόρο ΑΕ Λεχαινών

Σε ένα ματς διαφημιση για το μπάσκετ ο Φαέθων Γέφυρα δεν τα καταφερε απέναντι στην πρωτοπόρο της Α2 ΕΣΚΑΗ ομάδα των Λεχαινων. Παρα το εντυπωσιακό ξεκίνημα των πρασίνων (28-15 στο 10΄) οι φιλοξενούμενοι βρήκαν επιθετικές λύσεις κοντα αλλά και μακριά από το καλάθι και έφεραν το ματς στα ίσα στο γ δεκάλεπτο (48-48). Στο τελευταίο δεκάλεπτο προσπέρασαν και έδειχναν οτι αυτοί θα ήταν νικητές …..Ομως Σταικος και Παππας 24΄΄ από το τέλος με τρία τρίποντα έφεραν το Φαέθων σε απόσταση βολής 65-66. Το 0/2 βολές των φιλοξενουμένων δεν εκμεταλεύτηκε στα τελευταια 7΄΄ το συγκρότημα του Θάνου Ζάκκα και η σκληρή άμυνα των πρωτοπόρων δεν άφησε περιθώρια ούτε για το σούτ της απελπισίας.Διαιτητες Καμήτσος και Γεράνιος.

Τα 10λεπτα: 28-15, 43-32, 48-48, 65-66
ΦΑΕΘΩΝ ΓΕΦΥΡΑ (ΖΑΚΚΑΣ) Γιαννακόπουλος 13 (2), Μασίνας, Μαργαρίτης 10 (1), Σταικος 20 (6),Ευθυμιόπουλος, Κολοβός, Καλαβριζιώτης, Ιωάννου 1, Τουβάκης 4, Κωστης , Λέτσιος, Παππάς 17 (1)
ΑΕΛ (ΚΑΚΟΛΥΡΗΣ ) Βαρδίκος 19,Λυκούδης 9(3), Στριγάς 12 (1), Αναστασόπουλος 6, Αντωνόπουλος, Γκούτης, Στεφανίδης 9(3), Μάρκου, Παλλαδίνος 7(1), Μελιτσόπουλος 3, Χαραλαμπόπουλος