Η “κούπα” θα έρθει ξανά στο λιμάνι. Στο τελικό ο ΠΑΣ Ναυπάκτου. Φωτο-ρεπορτάζ

ΝΙΚΟΠΟΛΗ ΠΡΕΒΕΖΑΣ 51

ΠΑΣ ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ 70

Δεκάλεπτα: Α’ 14-17,Β14-15, Γ’7-25 ,Δ16-13.

Το Σάββατο 15-11 ο ΠΑΣ Ναυπάκτου αγωνίστηκε στον ημιτελικό του πρωταθλήματος εφήβων με αντίπαλο την Νικόπολη Πρέβεζας στο ουδέτερο γήπεδο του Αγρίνιου με στόχο την πρόκριση στον πέμπτο τελικό στα τελευταία έξι χρόνια.

Ένα ξέσπασμα στο τρίτο δεκάλεπτο ήταν αρκετό για να πάρουν την νίκη-πρόκριση οι έφηβοι του ΠΑΣ Ναυπάκτου. Οι παίκτες του Γ. Σταθάτου είχαν πάρα πολύ καλή απόδοση πραγματοποιώντας σπουδαία εμφάνιση σε άμυνα αλλά και επίθεση. Ο τυπικά φιλοξενούμενος ΠΑΣ Ναυπάκτου δεν έχασε καθόλου το προβάδισμα στο σκορ και κατάφερε να νικήσει με 51-70. Στο τέταρτο δεκάλεπτο διαχειρίστηκε σωστά το παιχνίδι με τον Γιώργο Σταθάτο να δίνει χρόνο συμμετοχής σε όλους τους παίκτες του.

ΠΑΣ Ναυπάκτου: Γκρέκας, Χασανάι, Πέτσας, Δούρος 21(1), Χουλιάρας 10(1), Μαλέλης 3(1), Κουμαράκου 1, Κροκίδας 2, Αλεξανδρής 17, Σατλάνης10(1), Ζαμπάρας, Αδαμόπουλος 6.