Ισόπαλο το ντέρμπι Ναυπακτιακός-Παναμβρακικός

Το Nafpaktianews.gr κοντά στο τοπικό ποδόσφαιρο θα σας μεταδώσει όλο το ρεπορτάζ της αγωνιστικής καθώς και βίντεο από τα παιχνίδια Ναυπακτιακός Παναμβρακικός και Α.Ο. Χάλκειας Άρης Αιτωλικού.
Ισόπαλοι αναδείχτηκαν Ναυπακτιακός και Παναμβρακικός στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Α ΕΠΣΝΑ . Στο πρώτο ημίχρονο παρακολουθήσαμε ένα παιχνίδι χωρίς πολλές ευκαιρίες, ένα παιχνίδι δύναμης χωρίς καμία από τις δύο ομάδες να μην έχει την κλασική ευκαιρία για γκολ . Στην επανάληψη ο Ναυπακτιακός μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και επέβαλε το ρυθμό του δημιούργησε αρκετές ευκαιρίες για γκολ όμως δεν κατάφερε να πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης. ατυχώς για ακόμη μια φορά ο Ναυπακτιακός καθώς στο 55 βγήκε με αναγκαστική αλλαγή ο Δημόπουλος τραυματισμένος στο δεξί ώμο και μεταφέρθηκε με ασθενοφόρο στο κέντρο υγείας Ναυπάκτου .

Το φιλμ το αγώνα

9′ επικίνδυνη σέντρα από δεξιά του Τσιούνη Π. Θα διώξει ο Δουλιωτης.

17 ‘ Σουτ του Τσιούνη Α. μέσα από τη μεγάλη περιοχή η μπάλα θα περάσει ψηλά άουτ .
21′ Επικίνδυνη και βίντεο με δηλώσεις τους σέντρα του Παπαποστόλου θα μπλοκάρει ο Ρόκκος.
25′ Σουτ του Παπαποστόλου η μπάλα θα κοντράρει στα πόδια των αμυντικών θα περάσει κόρνερ.
28′ Αδύναμο σουτ από τον Ευθυμιόπουλο θα μαζέψει εύκολα ο Ρόκκος.
34′ Καλαβρουζιώτης Θ. και Καραγιάννης θα παίξουν  το ένα-δύο τελικός αποδέκτης ο δεύτερος όμως ο Κοκκώνης θα προλάβει να βάλει την κόντρα και στην εξέλιξη της φάσης θα κερδίσει  φάουλ .
38′ Σουτ έξω απ’ την περιοχή του Παπαποστόλου θα μπλοκάρει ο Ρόκκος.
41′ Σου  από πλάγια Τσιούνη η μπάλα πέρασε άουτ .
45+ Γυριστό σουτ του Τσιουνη   Α. Στο αποκρούσει ο Δουλιωτης.
45+ Σέντρα Παπαποστόλου σουτ από κοντά τον Καραγιάννη μπάλα θα κοντράρει και θα απομακρυνθεί .
50′ Εκτέλεση φάουλ του δράκου κεφάλια από τον Μπεκατώρο θα μπλοκάρει Δουλιωτης.
51′ Εκτέλεση φάουλ του Καβαλλάρη αλλά θα περάσει άουτ .
52′ Σέντρα από το Λαγό  μέσα από τη μεγάλη περιοχή η μπάλα θα φτάσει στο Θεοχάρη θα πλασάρει τη μπάλα θα καταλήξει άουτ.
54′ Ωραία μπαλιά του Θεοχάρη στον Καλαβρουζιώτη Θ. που θα προσπαθήσει να περάσει τη μπάλα πάνω τον τερματοφύλακα στέλνοντας την μπάλα λίγο πάνω απ’ το οριζόντιο δοκάρι .
55′ Μπροστινή μπαλιά στο Λαγό θα ξεμαρκαριστεί ωραία μέσα στη μεγάλη περιοχή Θα πλασάρει όμως ο Ρόκκος θα μπλοκάρει .
65′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ Παπαποστόλου μπάλα θα περάσει πάνω από το  οριζόντιο δοκάρι.
69′ Σουτ του Δερβίση έξω την περιοχή η μπάλα άουτ .
75′ Σουτ του Καλαβρουζιώτη Θ. Έξω απ’ τη μεγάλη περιοχή αλλά θα περάσει άουτ .
90′ Σέντρα Παπαποστόλου Κεφάλια  ο Καλαβρουζιώτης θα αποκρούσει Με  δυσκολία ο Ρόκκος .
97′ Σουτ Καβαλλάρης έξω τη μεγάλη περιοχή αλλά θα περάσει

Διαιτητής του αγώνα ο κ. Γκιαφης με βοηθούς τον κ.Κολοσιωνη και τον κ. καλύβα .
Ναυπακτιακός: Δουλιωτης, Καζανάς, Σταυρόπουλος(50′ Λαγός), Ζαχαρόπουλος, Δημόπουλος (62’Δερβισης) Καλαβρουζιώτης Α., Καραγιάννης, Θεοχάρης, Καλαβρουζιώτης Θ., Παπαποστόλου, Ευθυμιόπουλος.

Πάναμβρακικός: Ρόκος, Παππάς, κακός, Κοκκώνης, Μπεκατώρος, Σαμσωνας , Τσιούνης Α, Δράκος, Τσιούνης, καβαλάρης, Μακρής.