Ματσάρα στο Αντίρριο. Πλούσιο θέαμα από Ατρόμητο και Α.Ο. Χάλκειας.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 1

ΑΟ ΧΑΛΚΕΙΑΣ 2

Σε ένα παιχνίδι διαφήμιση του ποδοσφαίρου κάτω από δύσκολες καιρικές συνθήκες λόγω των ισχυρών ανέμων που δυσκόλευαν τις προσπάθειες των παικτών των δύο ομάδων.  Η ομάδα της Χάλκειας πήρε την νίκη λίγο πριν τη λήξη του αγώνα σε ένα παιχνίδι με πάρα πολλές ευκαιρίες καθώς και αμφισβητούμενες φάσεις που θα έχετε την ευκαιρία να δείτε σε λίγη ώρα στο Nafpaktia news.gr.  Αξιοσημείωτο πως οι σκόρερς  των  τριών γκολ του αγώνα έχουν αγωνιστεί κατά το παρελθόν και στις δύο ομάδες με πιο πρόσφατη παρουσία του Νίκου Ταμπάκη που πριν δύο μήνες επέστρεψε στη ομάδα του Αντιρρίου.

Στο αγωνιστικό κομμάτι η ομάδα της Χάλκειας πήρε το προβάδισμα στο 30’ , ο Νίκος Ταμπάκης έφερε το παιχνίδι στα ίσια στο 63’ και ο Μάνθος Παπαδόπουλος χάρησε τη νίκη στην ομάδα του στο 87’. Ο Ατρόμητος διαμαρτύρεται για τρεις  περιπτώσεις πέναλτι η μια στο 17’ σε μαρκάρισμα του Κάπο στο Γλωσσόπουλο ,στην σύγκρουση Κάκκου Β. με Γκασούκα στο 71’.και λίγο νωρίτερα για χέρι του Κάπο μέσα στη περιοχή .

Διαιτητής του αγώνα ο κ. Ξύστρας  με βοηθούς τον κ. Τριανταφύλλου και τον κ. Τσιλίκα.

Ατρόμητος :Χασαπογιάννης, Αναγνωστόπουλος, Αποστολόπουλος, Μπίμπας, Κάκκος Δ., Πετσίνης, Παπαποστόλου, Ευθυμιόπουλος, Γλωσσόπουλος.

Αλλαγές: Τσίκας Β., Βήττο και Θανασιός.

Α.Ο. Χάλκειας:Γκασούκας, Χατζηνδρέου, Διαμαντόπουλος, Κάπο , Καζανάς, Γεωργίου, Αλμπάνης, Κάκκος Ν., Καλαβρουζιώτης, Γιαβρούτας, Καλαβριζιώτης.

Αλλαγές: Παποδόπουλος,Κυρίτσης,Ψυχογιός.

Το φίλμ του αγώνα:

9’ Ωραία ενέργεια του Κάκκου Β. σουτ αποκρούει ο Γκασούκας.

11’Εκτέλεση φάουλ του Κάκκου Ν. ο Χασαπογιάννης χάνει τη μπάλα διώχνουν  οι αμυντικοί του Ατρόμητου.

14’ Σουτ του Ταμπάκη η μπάλα άουτ.

17’ Ο Γλωσσόπουλος σε μαρκάρισμα του Κάπο πέφτει μέσα στη μεγάλη περιοχή ζητά πέναλτι ο διαιτητής όμως θα πει όχι.

21’ Σέντρα του Διαμαντόπουλου διώχνει πριν η μπάλα φτάσει στο Γεωργίου ο Χασαπογιάννης.

25’ Ο Γλωσσόπουλος θα κάνει ωραία πάσα στον Β. Κάκκο όμως ο Κάπο λίγο πριν σουτάρει ο δεύτερος θα τον κόψει.

26’ Σουτ του Καλαβριζιώτη η μπάλα θα περάσει άουτ.

30’Γκοοοολ Εκτέλεση φάουλ του Κάκκου η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι κεφαλιά από κοντά του Γιαβρούτα αποκρούει ενστικτωδώς ο Χασαπογιάννης σουτ του Καλαβριζιώτη η μπάλα στα δίκτυα 0-1.

31’ Παρολίγον αυτογκόλ όταν Κάπο σε προσπάθεια του να διώξει θα στείλει τη μπάλα δίπλα στο αριστερό κάθετο δοκάρι του Γκασούκα.

35’ Σουτ του Παπαποστόλου χάνει τη μπάλα ο Γκασούκας διώχνουν οι αμυντικοί.

36’Σουτ του Β. Κάκκου η μπάλα άουτ.

37’ Εκτέλεση φάουλ του Ν. Κάκκου κεφαλιά του Γεωργίου η μπάλα άουτ.

45’ Σέντρα Παπαποστόλου ανάποδο ψαλίδι από τον Μπίμπα η μπάλα άουτ.

47’ Γυριστό σουτ του Καλαβριζιώτη η μπάλα στα σώματα.

48’ Σουτ του Ευθυμιόπουλου έξω από την περιοχή η μπάλα άουτ.

49’ Σούτ του Β. Κάκκου η μπάλα λίγο άουτ.

55’Απεευθείας κόρνερ του Παπαποστόλου διώχνει δύσκολα ο Γκασούκας σύγχυση στη περιοχή η φάση σταματάει με επιθετικό φάουλ.

59’ Σουτ του Γλωσσόπουλου από κοντά η μπάλα στο δεξί κάθετο δοκάρι.

63’ Γκοοοολ Ωραία προσπάθεια των παικτών του Ατρόμητου σέντρα συρτή από τον Ευθυμιόπουλο η μπάλα στα Ταμπάκη που με ωραίο σουτ θα κάνει το 1-1.

66’ Εκτέλεση φάουλ του Παπαποστόλου διώχνουν δύσκολα οι αμυντικοί.

71’ Τετ α τετ ο Κάκκος Β. συγκρούεται με τον Γκασούκα οι γηπεδούχοι θα ζητήσουν πέναλτι.

78’ Εκτέλεση φάουλ του Παπαποστόλου σύγχυση στη περιοχή διώχνουν οι αμυντικοί.

87’ Γκοοολ Γύρισμα του Κυρίτση ο Μάνθος Παπαδόπουλος με σουτ θα κάνει το 1-2.

IMG_9259atromitos-ao xalkeias a epsna  (1) IMG_9259atromitos-ao xalkeias a epsna  (2) IMG_9259atromitos-ao xalkeias a epsna  (3) IMG_9259atromitos-ao xalkeias a epsna  (4) IMG_9259atromitos-ao xalkeias a epsna  (5) IMG_9259atromitos-ao xalkeias a epsna  (6) IMG_9259atromitos-ao xalkeias a epsna  (7) IMG_9259atromitos-ao xalkeias a epsna  (8) IMG_9259atromitos-ao xalkeias a epsna  (9) IMG_9259atromitos-ao xalkeias a epsna  (10) IMG_9259atromitos-ao xalkeias a epsna  (11) IMG_9259atromitos-ao xalkeias a epsna  (12) IMG_9259atromitos-ao xalkeias a epsna  (13) IMG_9259atromitos-ao xalkeias a epsna  (14) IMG_9259atromitos-ao xalkeias a epsna  (15) IMG_9259atromitos-ao xalkeias a epsna  (16) IMG_9259atromitos-ao xalkeias a epsna  (17) IMG_9259atromitos-ao xalkeias a epsna  (18) IMG_9259atromitos-ao xalkeias a epsna  (19) IMG_9259atromitos-ao xalkeias a epsna  (20) IMG_9259atromitos-ao xalkeias a epsna  (21) IMG_9259atromitos-ao xalkeias a epsna  (22) IMG_9259atromitos-ao xalkeias a epsna  (23) IMG_9259atromitos-ao xalkeias a epsna  (24) IMG_9259atromitos-ao xalkeias a epsna  (25) IMG_9259atromitos-ao xalkeias a epsna  (26) IMG_9259atromitos-ao xalkeias a epsna  (27) IMG_9259atromitos-ao xalkeias a epsna  (28) IMG_9259atromitos-ao xalkeias a epsna  (29) IMG_9259atromitos-ao xalkeias a epsna  (30) IMG_9259atromitos-ao xalkeias a epsna  (31) IMG_9259atromitos-ao xalkeias a epsna  (32) IMG_9259atromitos-ao xalkeias a epsna  (33) IMG_9259atromitos-ao xalkeias a epsna  (34)