Με το δεξί το 2016 για το παιδικό του Π.Α.Σ. Ναυπάκτου

Με νίκη ξεκίνησε το 2016 το παιδικό του Π.Α.Σ. Ναυπάκτου στο Αγρίνιο με αντίπαλο τον Ιωνικό ’80. Μια αγωνιστική πριν το τέλος της πρώτης φάσης τα παιδιά του Π.Α.Σ. πήραν μια εύκολη νίκη ξεκινόντας το πρώτο ημίχρονο κάπως μουδιασμένα λόγω των διακοπών των γιορτών με αποτέλεσμα ημιχρόνου 22-30. Στο 2ο ημίχρονο τα παιδιά του Π.Α.Σ. βρήκαν ρυθμό και με καλές άμυνες έτρεξαν και βρήκαν εύκολα καλάθια ανοίγοντας την διαφορά με αποτέλεσμα 3ου 10λεπτου 27-48. Το 4ο 10λεπτο συνεχίστηκε με τον ίδιο ρυθμό με τελικό αποτέλεσμα 33-66. Ευχάριστο η συμμετοχή και η καλή παρουσία όλων των παιδιών του Ζησιμόπουλου Θ. Τελευταίος αγώνας για την πρώτη φάση την Κυριακή 17/1/16 στην Ναύπακτο με αντίπαλο την Γ.Ε.Αγρινίου.