Με χατ τρίκ του Καλαβρουζιώτη νίκησαν εύκολα τον Αμφισαϊκό

ΑΜΦΙΣΣΑΪΚΟΣ 2006  –  ΔΩΡΙΕΙΣ  ΜΑΝΑΓΟΥΛΗΣ              1 – 4

Με τρεις πολύτιμους βαθμούς επέστρεψαν το περασμένο Σάββατο από την Άμφισσα οι Δωριείς Μανάγουλης αφού επιβλήθηκαν  του τοπικού Αμφισσαϊκού  με 4 – 1. Η ομάδα του Κ. Κουβέλη μετέτρεψε σε περίπατο το αναμενόμενο ντέρμπι και διατηρήθηκε σε απόσταση αναπνοής από την κορυφή,  έχοντας ως  μεγάλο πλεονέκτημα πλέον πως θα υποδεχθεί στο δεύτερο γύρο στην έδρα της τον Αστέρα Ιτέας. Πρωταγωνιστής για την ομάδα των Δωριέων ήταν ο Θοδωρής Καλαβρουζιώτης που σημείωσε  τα τρία από τα τέσσερα τέρματα της ομάδας του. Το πρώτο ημίχρονο παρότι ήταν μοιρασμένο  βρήκε την ομάδα της Μανάγουλης να προηγείται στο σκορ με 0-1 χάρις σε τέρμα που πέτυχε ο Καλαβρουζιώτης στο 30΄ με κεφαλιά, ενώ είχαν χαμένη κλασική ευκαιρία να διπλασιάσουν τα τέρματά τους με τον Κατσίκα λίγο πριν το φινάλε του πρώτου 45λέπτου. Η επανάληψη ξεκίνησε με χαμένο πέναλτι για τους Δωριείς το οποίο κέρδισε και εκτέλεσε στέλνοντας την μπάλα στο δοκάρι ο Καλαβρουζιώτης. Λίγο αργότερα όμως στο 53’ ο Τόσκα με σουτ πέτυχε το 0-2 και στο 60’ ο Καλαβρουζιώτης εξασφάλισε το τρίποντο ανεβάζοντας το δείκτη του σκορ στο 0-3. Στο τελευταίο 10λεπτο και ενώ όλα είχαν κριθεί διαμορφώθηκε το τελικό σκορ με τους γηπεδούχους να πετυχαίνουν το γκολ της τιμής με τον Ιωάννου στο 80’ και τον Καλαβρουζιώτη στο 90’ να πετυχαίνει το τρίτο του προσωπικό γκολ δίνοντας χαρακτήρα θριάμβου στη νίκη της ομάδας του με το εντυπωσιακό 1-4.

ΔΩΡΙΕΙΣ  ΜΑΝΑΓΟΥΛΗΣ (K. Κουβέλης) Παναγόπουλος, Τόσκα, Θανασιός, Πέττας, Βλαχογιάννης, Δημητρόπουλος, Κατσίκας, Μπακούλας (46’ Τσουκαλάς), Καλαβρουζιώτης, Γλωσσόπουλος (77’ Δανιάς), Κωτσόπουλος (63’ Ευθυμιόπουλος)