Μοιράστηκαν βαθμούς Λυγιάς και Α.Ο. Ρηγανάς.

Ισόπαλοι με σκορ 1 – 1 αναδείχτηκαν στο γήπεδο του Λυγιά ο τοπικός Α.Ο. Λυγιάς με τον Α.Ο. Ρηγανά.
Η ομάδα του Φώτη Δημητρόπουλου προηγήθηκε στο σκορ, όμως οι φιλοξενούμενοι απάντησαν άμεσα και στη συνέχεια είχαν ευκαιρίες να πάρουν τη νίκη, όμως δεν ήταν αποτελεσματικοί στην τελική προσπάθεια.
Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 14ο λεπτό με πλασέ του Κατσίκας πάνω από τον τερματοφύλακα Μαυρούλια. Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Καρύμπας ισοφάρισε για την ομάδα του Θόδωρου Μουχάνη και στη συνέχεια ο Α.Ο. Ρηγανά είχε τις φάσεις, όμως δεν κατάφερε να τις τελειώσει σωστά με το 1 – 1 να παραμένει ως το τέλος.

Ο πρωταγωνιστής του αγώνα. Ο Πάνος Καρύμπας εκτός από σκόρερ για την ομάδα του ήταν ο “κινητήριος μοχλός” του Α.Ο. Ρηγανά και έπαιρνε φάσεις για να δημιουργήσει κινδύνους στην αντίπαλη εστία.

Η φάση του αγώνα. Η φάση του 35ου λεπτόυ με τον Κουρσάρη και του 42ου λεπτού με τον Ηλία Κοκώνη ήταν κομβικές στην εξέλιξη του αγώνα. Και οι δύο σημαντικές, όμως στην πρώτη η επέμβαση του Ασημακόπουλου ήταν αποτέλεσματική και κερδίζει στα “σημεία”.

Στα θετικά ήταν ο πάρα πολύς κόσμος που βρέθηκε για να παρακολουθήσει τον αγώνα στο νέο γήπεδο Λυγιά.

Το φιλμ του αγώνα.

7΄ Μακρινό σουτ του Μικρόπουλου λίγο πάνω από το δοκάρι.
11΄ Σουτ του Κατσίκα αποκρούει ο Μαυρούλιας.
13΄ Σουτ του Καλογεράκη απέκρουσε ο Ασημακόπουλος.
14΄ Γκολ. Ο Κατσικάς με πλασέ πάνω από το Μαυρούλια στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα και κάνει το 1 – 0.
18΄ Γκολ. Ο Καρύμπας με απευθείας εκτέλεση φάουλ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του Ασημακόπουλου για το 1 – 1.
26΄ Σουτ του Κοτσέτσου μέσα από την περιοχή απέκρουσε ο Μαυρούλιας.
31΄ Ο Κορομηλάς από πλάγια δεξιά μέσαστη μικρή περιοχή σουτάρει άουτ.
35΄ Ο Κουρσάρης από πλεονεκτική θέση πλασάρει και διώχνει σε κόρνερ ο Ασημακόπουλος.
39΄ Ο Κάππας κάνει ωραία προσπάθεια από αριστερά, σεντράρει και ο Κοκώνης πλασάρει άουτ.
42΄ Ο Κοκώνης δεν πιάνει καλά την κοντινή κεφαλιά και η μπάλα φεύγει άουτ.
46΄ Κόρνερ του Καρύμπα στην περιοχή μετά από κόντρες η μπάλα πηγαίνει προς την εστία και διώχνει ο Βασιλόπουλος.
73΄ Σουτ του Κορομηλά απέκρουσε ο Ασημακόπουλος.

Α.Ο. ΛΥΓΙΑΣ (Φώτης Δημητρόπουλος): Ασημακόπουλος, Ορφανουδάκης, Βασιλόπουλος, Βεϊζάι, Ζαρκαδούλας, Ζαμπάρας, Ρισβάς (55΄ Δημητρόπουλος Β.), Γεωργακόπουλος, Κατσίκας (85΄ Θωμόπουλος), Κουτσαυτίκης (90΄ Κάκκος), Κοτσέτσος (72΄ Κοσανδιανός).

Α.Ο. ΡΗΓΑΝΑ (Θόδωρος Μουχάνης): Μαυρούλιας, Καλογεράκης (78΄ Στραβοδήμος), Κάππας, Ζαχαράκης, Κουρσάρης, Καραχάλιος, Μουχάνης, Καρύμπας, Κοκώνης (51΄ Τουρλίδας), Μικρόπουλος, Κορομηλάς (85΄ Μπαρτσιώκας)