ΝΙΚΗ ΤΩΝ ΠΑΙΔΩΝ ΤΟΥ ΠΑΣ ΕΠΙ ΤΗΣ Γ.Ε.ΑΓΡΙΝΙΟΥ

Νίκη για το παιδικό του ΠΑΣ Ναυπάκτου την Κυριακή 1/10, στα πλαίσια της 5ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της ΕΣΚΑΒΔΕ, επί της Γ.Ε.Αγρινίου με σκορ 53-42, στο κλειστό Παπαχαραλάμπειο στάδιο Ναυπάκτου. Τα παιδιά του ΠΑΣ ξεκίνησαν χαλαρά το παιχνίδι δίνοντας το δικαίωμα στην αξιόμαχη ομάδα του Αγρινίου να είναι στο ημίχρονο ισόπαλη με σκορ 20-20. Στο τρίτο δεκάλεπτο οι παίκτες του ΠΑΣ ανέβασαν ταχύτητα και κατάφεραν να πάρουν διψήφια διαφορά πόντων και να την διατηρήσουν μέχρι τέλους, χωρίς πάντως να φτάνουν στα αγωνιστικά στάνταρ που μπορούν. Στα ελαφρυντικά για την ομάδα της Ναυπάκτου κάποιοι μικροτραυματισμοί και απουσίες που τους έβγαλαν εκτός ρυθμού.
Επόμενη αγωνιστική την Κυριακή 08/10/2017 στο Αγρίνιο με αντίπαλο τον Παναιτωλικό.
Π.Α.Σ. ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ – Γ.Ε.ΑΓΡΙΝΙΟΥ 53 – 42
Δεκάλεπτα: Α 09-12, Β 11-08, Γ 18-08, Δ 15-14
Π.Α.Σ. ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ (Ζησιμόπουλος Θ.): Κουτσογιάννης Ι., Μίχος Ι., Κωτσόπουλος Ι. 2, Γαλάνης Ν., Χολέβας Ι., Φούντας Φ. 3(1), Σταμάτης Π. 23(2), Γκερς Στ. 1, Στυλιαράς Ε. 3, Ζαμπάρας Δ. 11(1), Μαντζαρίνης Α. 6, Αναγνωστόπουλος Φ. 4.