Νίκησε τον Α.Ο. Χάλκειας ο Άρης Αιτωλικού. Φωτο-ρεπορτάζ

Με το δεξί επέστρεψε στην Α’ κατηγορία ο Αρης Αιτωλικού που πέρασε νικηφόρα από την έδρα του Α.Ο.Χάλκειας με σκορ 1-2.

Ο Αρης πριν συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό της αναμέτρησης πήρε κεφάλι στο σκορ με γκολ του Γ.Φράγκου. και στο 23′ ο Κάπο ισοφάρισε για τον Α.Ο.Χάλκειας. Η ομάδα του ώτου ηοιΓιάννη Καραμπούλη πήρε τους τρεις βαθμούς με γκολ του Ακρίδα στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρόνου.
Το φιλμ του αγώνα:
1′ Γκοοοολ 0-1 Σε μπροστινή μπαλιά ο Γ.Φράγκος γίνεται κάτοχος της μπάλας και με πλασέ στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα του Γκιάτα
4′ Φάουλ του Κάκκου κεφαλιά Καλαβριζιώτη ελάχιστα άουτ πάνω από το οριζόντιο δοκάρι
12′ Ο Ψυχογιός εκτελεί φάουλ η μπάλα κάνει γκελ μπροστά στον Βελτίστα που καταφέρνει και αποκρούει σε κόρνερ
13′ Αντεπίθεση για τον Αρη με τον Ακρίδα από δεξιά που βγάζει ασίστ στον Φράγκο που έπιασε άσχημο σουτ στέλνοντας τη μπάλα άουτ
23′ Γκοοοολ 1-1 Ο Κάκκος εκτελεί φάουλ και ο Κάπο από κοντά με πλασέ ισοφαρίζει
38′ Ο Κάπο βγήκε τετ-α-τετ με τον Βελτίστα με τον τελευταίο να προλαβαίνει και να απομακρύνει με τα πόδια
44′ Φάουλ του Κάκκου κεφαλιά  πάσα σε Χονδρογιάννη που κάνει το σουτ με τον Γκιάτα να αποκρούει εκπληκτικά σε κόρνερ
45+ Γκοοοολ 1-2 Σε σύγχυση στην άμυνα της Χάλκειας οι αμυντικοί δεν κατάφεραν να απομακρύνουν και ο Ακρίδας με κοντινό πλασέ δίνει ξανά το προβάδισμα στον Αρη
56′ Αντεπίθεση για τον Αρη με τον Γ. Φράγκο που κάνει το πλασέ με τον Γκιάτα να αποκρούει πρώτα με τα πόδια και στη συνέχεια να μπλοκάρει
86′ Σέντρα Δεδότση και ο Ανδρεάκης στην προσπάθεια να απομακρύνει έστειλε τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι
89′ Ατομική προσπάθεια του Ακρίδα που κάνει το σουτ στο κάθετο δοκάρι.
Στις καθυστερήσεις του αγώνα οι άνθρωποι του Α.Ο.Χάλκειας διαμαρτύρονται ότι δεν δόθηκε έμμεσο σε γύρισμα στον τερματοφύλακα Βελτίστα. Επίσης διαμαρτύρονται για τα λεπτά των καθυστερήσεων καθώς θεωρούν ότι έπρεπε να κρατηθούν περισσότερα.

Α.Ο.Χάλκειας (Ανδρέας Καλαβριζιώτης): Γκιάτας, Βαλλής (72΄Στεφανιδέλης), Διαμαντόπουλος, Πέττας, Μπίμπας, Κάπο, Ωυχογιός (89′ Δεδότσης), Κάκκος, Καλαβριζιώτης, Μάνθος (60′ Παγανιάς), Αλμπάνης
Αρης Αιτωλικού (Γιάννης Καραμπούλης): Βελτσίστας, Καραδήμας, Χονδρογιάννης (75’λ.τ. Καρέτσος), Παναγιωτόπουλος, Πατρινός, Ανδρεάκης, Ακρίδας, Φράγκος Α., Φράγκος Γ. (68′ Ζαβιτσάνος), Κάκκος, Γιάννη (61′ Λύρος)

img_9049 img_9040 img_9038 _mg_9126 _mg_9122 _mg_9120 _mg_9118 _mg_9116 _mg_9111 _mg_9110 _mg_9107 _mg_9106 _mg_9101 _mg_9098 _mg_9096 _mg_9092 _mg_9091 _mg_9090 _mg_9087 _mg_9083 _mg_9081 _mg_9078 _mg_9073 _mg_9072 _mg_9071 _mg_9069 _mg_9066 _mg_9065 _mg_9062 _mg_9058 _mg_9056