Νίκη για το παιδικό του Π.Α.Σ. Ναυπάκτου

Νίκη επιτέλους για το παιδικό του Π.Α.Σ. Ναυπάκτου στην τελευταία αγωνιστική της Β’ φάσης επί του Χαρίλαου Τρικούπη. Το παιχνίδι ήταν ντέρμπυ από την αρχή με τις δυο ομάδες να πηγαίνουν κοντά στο σκορ με το 1ο 10λεπτο να τελειώνει 16-17 για την ομάδα του Μεσολογγίου. Στο 2ο 10λεπτο τα παιδιά του Π.Α.Σ βελτίωσαν την άμυνά τους με πίεση από ψηλά και έκλεισαν το ημίχρονο προηγούμενοι με 29-26. Στο 2ο ημίχρονο η θέληση για τη νίκη έκανε και τις δυο ομάδες πιο νευρικές και άστοχες, αλλά η ομάδα του Π.Α.Σ. βελτίωσε και άλλο την άμυνά της με αποτέλεσμα 3ο 10λεπτου 39-33. Στο 4ο 10λεπτο τα παιδιά του Π.Α.Σ κατάφεραν να πάρουν την διαφορά τεσσάρων πόντων που χρειαζόταν ώστε να βγουν 3οι στον όμιλο, με ακόμα πιο σφιχτή άμυνα και ενέργεια, με τελικό αποτέλεσμα 47-37. Την Κυριακή η ομάδα της Ναυπάκτου θα αντιμετωπίσει σε νοκ άουτ παιχνίδι τον 2ο του άλλου ομίλου ,Νικόπολη Πρέβεζας  στην Πρέβεζα, για μια θέση στα ημιτελικά παίδων της Ε.Σ.ΚΑ.ΒΔ.Ε..Καλή επιτυχία στα παιδιά.