Νίκη στην πρεμιέρα για τον Ναυπακτιακό Αστέρα.Βίντεο -φωτο-ρεπορτάζ.

Το Nafpaktia news.gr ευχαριστεί την ομάδα του Μακεδονικού για την φιλοξενία και την βοήθεια που μας πρόσφεραν.

ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΣΙΑΤΙΣΤΑ 1

ΝΑΥΠΑΚΤΙΑΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑ 2

Με το δεξί ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του ο Ναυπακτιακός Αστέρας απέναντι στο Μακεδονικό Σιάτιστας στην Σιάτιστα. Η ομάδα του Δημήτρη Σκούνα ήταν ανώτερη αγωνιστικά απέναντι στον μαχητικό Μακεδονικό. Ο Ναυπακτιακός προηγήθηκε στο σκορ με κοντινό πλασέ του Σταύρου Λαγού στο 66’ με τους γηπεδούχους στο 72’ να ισοφαρίζουν από λάθος της άμυνας του Ναυπακτιακού με τον Τσακνάκη. Στην συνέχεια ο Ναυπακτιακός ανέβασε στροφές και κατάφερε να σημειώσει ακόμη ένα γκολ με τον Γκασούκα στο 86’ με ωραίο πλασέ από το ύψος της μεγάλης περιοχής νικώντας τον καλύτερο παίκτη του Μακεδονικού τον τερματοφύλακα Πάντο.

Μακεδονικός Σιάτιστας: (Καραμπατζάκης) Παντός, Μπατσης Χρ., Μπόζιαρης, Μουστα, Τσιούκρας Ι. (58′ Σεχι), Χαντάβας(89′ Λιάμης), Τσιούκρας Χρ., Ταφαρλής, Σβίρος(75′ Δονούλης), Παπαγαθονίκου, Τσακνακης (86′ Μπατσης Β.)

Ναυπακτιακός: (Σκούνας):Μανιάτης,Καζανάς, Χριστόπουλος, Κοκκώνης,Θεοχάρης,Κυριαζόπουλος, Λαγός(92’Νικολακόπουλος),Γιαννόπουλος,Γραμματικόπουλος(78’Γκασούκας),Σαμπανέι(84’Καραγιάννης), Κωστής.

Διαιτητής του αγώνα ο κ. Πολυχρονίου (ΕΠΣ Καστοριάς) με βοηθούς τον κ.Πρεσπάρης(ΕΠΣ Καστοριάς) και τον κ. Σιδερίδης της (ΕΠΣ Καστοριάς)

Το Φίλμ του αγώνα:

13’ Ο Γιαννόπουλος θα βγάλει ωραία μπαλιά για τον Λαγό όμως ο Πάντος θα βγει και θα μπλοκάρει.

15’ Σέντρα του Κωστή δεν μπορεί ο Λαγός να πιάσει την κεφαλιά η μπάλα φεύγει άουτ.

24’ Ωραία μπαλιά του Γιαννόπουλου για τον Γραμματικόπουλο προλαβαίνει ο Μπάτσης και διώχνει.

31’ Σέντρα του Χριστόπουλου ο Γραμματικόπουλος θα πιάσει την κεφαλιά η μπάλα θα περάσει λίγο άουτ.

37’ Ο Κωστής θα φύγει στην αντεπίθεση όμως ο Πάντος σωτήρια θα πέσει και μπλοκάρει την μπάλα.

42’ Συρτή σέντρα του Γραμματικόπουλου δεν θα μπορέσει ο Σαμπανέι να κάνει την προβολή στην συνέχεια οι αμυντικοί θα διώξουν σε κόρνερ.

44’ Εκτέλεση  φάουλ του Λαγού θα διώξουν με το κεφάλι οι αμυντικοί.

49’ Διπλή ευκαιρία με τον Λαγό που πήρε την πάσα από το κλέψιμο του Σαμπανέι αλλά στο πρώτο σουτ ο Πάντος απέκρουσε σωτήρια και στην συνέχεια ο Μπάτσης με προβολή θθα παραχωρήσει κόρνερ.

54’ Σέντρα του Κωστή ο Πάντος για ακόμη μια φορά θα μπλοκάρει σταθερά.

57’ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ταφαρλή θα μπλοκάρει σταθερά ο Μανιάτης.

62’ Σουτ του Ταφαρλή θα διώξει σε κόρνερ ο Μανιάτης.

66’ Ο Κωστής μετά από ατομική ενέργεια θα κάνει την συρτή σέντρα και ο Λαγός από κοντά θα ανοίξει το σκορ για τον Ναυπακτιακό 0-1

72’ Γκοολ Με πλασέ από την μικρή περιοχή ο Τσακνάκης θα στείλει την μπάλα στα δίκτυα 1-1

86’ Γκοοολ Ο Γκασούκας μετά από μια εξαιρετική αντεπίθεση του Ναυπακτιακού με άπιαστο πλασέ θα νικήσει τον Πάντο.

88’ Εκτέλεση φάουλ του Καραγιάννη ο Πάντος θα διώξει νέο σουτ του Γκασούκα θα διώξουν οι αμυντικοί.

91’ Από πλάγιο του Μούστα  ο Δονούλης θα πιάσει την κεφαλιά η μπάλα θα περάσει άουτ.