Νίκη στο Μεσολόγγι για το Παιδικό του Π.Α.Σ. ΝΑΥΠΑΚΤΟΥ

Νίκη για το παιδικό του Π.Α.Σ. Ναυπάκτου στο Μεσολόγγι στο ντέρμπι της 2ης θέσης όπου πριν τον αγώνα ισοβαθμούσαν οι δύο ομάδες. Η ομάδα του Π.Α.Σ μπήκε δυνατά στο 1Ο δεκάλεπτο κάτι που μαρτυράει και το σκορ 03-19. Στο 2ο δεκάλεπτο οι ομάδα του Π.Α.Σ. υπέκυψε σε πολλά φάουλ με αποτέλεσμα να χάσει τον ρυθμό της και να βάλει στον αγώνα την ομάδα του Μεσολογγίου με τις πολλές βολές και την αλλαγή ψυχολογίας, με σκορ ημιχρόνου 30-36. Στο 2ο ημίχρονο έγινε ένα πραγματικό ντέρμπι με το Μεσολόγγι να πλησιάζει στο σκορ και στο 4ο δεκάλεπτο να περνάει και μπροστά με 6 πόντους. Οι παίχτες του Ζησιμόπουλου Θ. φάνηκαν ψύχραιμοι στα τελευταία λεπτά και με καλή άμυνα, σωστές επιλογές και ευστοχία από τις βολές κατάφεραν γύρισαν τον αγώνα και πήραν σημαντική νίκη. Πολύ καλό παιχνίδι από τους παίχτες και των δύο ομάδων και σε πολύ καλό κλίμα.