Νίκη ψυχολογίας για Ναυπακτιακό….Τώρα τελικός…

Με το δεξί ξεκίνησε στο πάγκο του Ναυπακτιακού το νέο τεχνικό δίδυμο Πανουργιά και του βοηθού Μπάμπη Καρβούνη.Σε ένα ντέρμπι που δεν είχε βαθμολογική σημασία ο Ναυπακτιακός πήρε την νίκη γοήτρου με 0-3 στο Δημοτικό γήπεδο Αντιρρίου. Οι γηπεδούχοι δημιούργησαν ευκαιρίες χωρίς όμως να τις  μετουσιώσουν σε γκόλ, κάτι που έκανε επιτυχία ο Ναυπακτιακός αφού τις δύο φορές που βρέθηκε στην αντίπαλη περιοχή πέτυχε δύο γκολ. Το πρώτο γκολ της αναμέτρησης πέτυχε στο 31’ ο Μυτιλήνης με σουτ και στο 37’ ο Μικελάτος με κοντινό σούτ.  Στο δεύτερο ημίχρονο το παιχνίδι είχε καλύτερο ρυθμό με τις δύο ομάδες να δημιουργούν αρκετές ευκαιρίες για γκολ με τον Ναυπακτιακό να στέλνει για ακόμη μια φορά τη μπάλα στα δίκτυα ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Καραγιάννη και κοντινή κεφαλιά του Σταυρόπουλου. Οι γηπεδούχοι είχαν  αρκετές ευκαιρίες για γκολ με κορυφαία το σουτ από τη γωνία της μεγάλη περιοχής του Παπαποστόλου που εξουδετέρωσε ενστικτωδώς ο Πετσίνης.

Ατρόμητος: Φλωρόπουλος, Κάκκος, Καραδήμας, Πετσίνης,Δημητρόπουλος, Ζαχαρόπουλος,Ευθυμιόπουλος(65′ Μπανιάς), Αναγνωστόπουλος(90′ Ζαΐμης) , Αλεξόπουλος, Κάκκος Ν.(72′ Κάπο), Παπαποστόλου.

Ναυπακτιακός: Πετσίνης, Καραγιάννης, Παπαδόπουλος(85′ Μπράνης), Θεοχάρης, Ζαχαρόπουλος, Γεωργακόπουλος, Σταυρόπουλος, Θανασιός, Ψυχογιός(75’Καλαβρουζιώτης),Μικελάτος(83′ Ψυχογιός Αλ.),Μυτιλήνης.

Το φίλμ του αγώνα

30′ Μακρινή μπαλιά του Παπαποστόλου στον Αλεξόπουλου που παρότι είναι μόνος μέσα στη μικρή περιοχή πιάνει ένα αδύναμο σουτ που μπλοκάρει εύκολα ο Πετσίνης.

31′ Γκοοολ Σέντρα του Σταυρόπουλου από αριστερά δεν μπορεί να μπλοκάρει ο Φλωρόπουλος χάνει τη μπάλα η μπάλα φτάνει   στο Μικελάτο το σουτ κοντράρει στα σώματα και μετά την  νέα κόντρα η μπάλα φτάνει στο Μυτιλήνη που με σουτ στέλνει τη μπάλα στα δίκτυα

37′ Γκοοολ Ο Ψυχογιός φεύγει από δεξιά στη πλάτη της άμυνας και την κατάλληλη στιγμή δίνει στο Μικελάτο ο οποίος προωθεί τη μπάλα στα δίκτυα.

40′ Σουτ του Παπαποστόλου η μπάλα κοντράρει και περνά κόρνερ

58′ Σέντρα του Κάκου από δεξιά ο Ευθυμιόπουλος στο δεύτερο δοκάρι θα πιάσει τη κεφαλιά η μπάλα όμως θα καταλήγει αουτ δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι

60′ Ο Ψυχογιός θεωρώντας ότι είναι σε θέση οφ Σάιντ αρχικά σταματά βλέποντας ότι καλύπτεται βγαίνει απέναντι στο Φλωρόπουλο θα σουτάρει αλλά η μπάλα θα περάσει αόυτ

76’Σέντρα Κάκκου από δεξιά κεφαλιά του Αλεξόπουλου στο δεύτερο δοκάρι αποκρούει με διπλή προσπάθεια ο Πετσίνης

78′ Γκοοοολ Κόρνερ Καραγιάννη κεφαλιά του Σταυρόπουλου 0-3

80′ Σουτ Καλαβρουζιώτη διώχνει με γροθιές ο Φλωρόπουλος

81′ ΣΟυτ Μυτιλήνη έξω από την περιοχή η μπάλα θα περάσει άουτ

89′ Δυνατό συρτό σουτ του Παπαποστόλου από τη γωνία της μικρής περιοχής διώχνει ενστικτωδώς με τα πόδια ο Πετσίνης

90’  Εκτέλεση φάουλ του Παπαποστόλου  αποκρούει ο Πετσίνης και στη συνέχεια ο Κάκκος στέλνει τη μπάλα με σούτ πάνω από το οριζόντιο δοκάρι άουτ.