Ξέσπασε στη Δόξα ο Α.Ο.Χάλκειας. Φωτο – ρεπορτάζ

Με σκορ 4-1 πέρασε από το Κανούργιο ο Α.Ο.Χάλκειας κερδίζοντας την τοπική Δόξα.
Η ομάδα του Ανδρέα Καλαβριζιώτη θα μπορούσε να σημειώσει περισσότερα τέρματα καθώς οι γηπεδούχοι δεν ήταν σε καλή μέρα.
Στο 15′ ο Κάπος έκανε με πλασέ το 0-1 και στο 29′ Καζανάς το 0-2. Η Δόξα μείωσε με εύστοχή εκτέλεση πέναλτι του Γιώτη στο 38′. Στο 78′ ο Θ. Καλαβρουζιώτης έκανε το 1-3 και το τελικό 1-4 έκανε ο ίδιος παίκτης στο 90′.
Το φίλμ του αγώνα:
15′ Γκοοολ 0-1 Ο Κάκκος εκτελεί κόρνερ και ο Κάπο μόνος στο δεύτερο δοκάρι κάνει το πλασέ στέλνοντας τη μπάλα στο βάθος της εστίας του Κόκκαλη που προσπάθησε να αντιδράσει χωρίς αποτέλεσμα
17′ Σε βαθιά μπαλιά παίκτη του ΑΟ Χάλκειας ο Κόκκαλης κάνει λάθος έξοδο αλλά ο Θ.Καλαβρουζιώτης δεν κατάφερε να φτάσει στην μπάλα με τους αμυντικούς να απομακρύνουν σε κόρνερ
24′ Κόρνερ Κάκκου στο δεύτερο δοκάρι αφύλακτος ο Κάπος που κάνει το πλασέ και ο Κακούρης διώχνει πάνω στην γραμμή
29′ Γκοοολ 0-2 Κόρνερ του Κάκκου ο Θ.Καλαβρουζιώτης κάνει την κεφαλιά η μπάλα φεύγει μέσα από τα χέρια του Κόκκαλη, βρίσκει το κάθετο δοκάρι και ο Καζάνάς με πλασέ από κοντά έχοντας πλάτη στο τέρμα διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του
31′ Ατομική προσπάθεια Κακούρη που κόβεται μέσα στην περιοχή πριν κάνει το σουτ
37′ Από λάθος της άμυνας της Χάλκειας ο Γιώτης προσπαθεί να κάνει την κεφαλιά αλλά ο Γκασούκας επιχειρώντας έξοδο τον ανατρέπει με τον διαιτητή να δείχνει το σημείο του πέναλτι. Στη φάση αυτή ο ΑΟ Χάλκειαςέχει παράπονα γιατί ο Ανδ.Καλαβριζώτης είχε βγάλει εκτός την μπάλα για να παρασχεθούν οι πρώτες βοήθειες στον Κακούρη και στη συνέχεια οι παίκτες της Δόξας δεν επέστρεψαν την μπάλα στους αντιπάλους
38′ Γκοοολ 1-2 Το πέναλτι εκτελεί εύστοχα ο Γιώτης
40′ Ο Αλμπάνης βρήκε τον Αν.Καλαβριζιώτη  που έκανε το σουτ αποό το ύψος της περιοχής με τον Κόκκαλη να αποκρούει
48′ Πάσα Θ.Καλαβρουζιώτη στον Ψυχογιό αυτός βγήκε μόνος με τον Κόκκαλη αλλά το πλασέ που έκανε μπλόκαρε με δεύτερη προσπάθεια ο νεαρός τερματοφύλακας της Δόξας
52′ Πάσα Ψυχογιού στον Θ.Καλαβρουζιώτη που από καλή θέση κάνει το διαφγώνιο σουτ άουτ
70′ Από λάθος της άμυνας της Δόξας ο Κάκκος κέρδισε την κόντρα από τον Παρμάκη μπήκε από πλάγια και αριστερά με΄σα στην περιοχή έκανε το σουτ με τον Κόκκαλη να μπλοκάρει
78′ Γκοοολ 1-3 Από λάθος του Παρμάκη ο Θ.Καλαβρουζιώτης με διαγώνιο σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα
88′ Η Δόξα έχει κερδίσει φάουλ το οποίο εκτελείται με πάσα αλλά το σουτ του Κακούρη πέρασε άουτ
90′ Γκοοολ 1-3 Ο Κάκκος βρήκε με πάσα τον Κυρίτση που έκανε το σουτ ο Κόκκαλης απέκρουσε και ο Θ.Καλαβρουζιώτης από κοντά έκανε τέσσεραβ τα τέρματα της ομάδας του.
92′ Ο Γιώτης βγήκε τετ-α-τετ με τον Γκασούκα ο οποίος απέκρουσε

Δόξα Καινουρίου (Γιάννης Μακρής): Κόκκαλης, Παπαθανάσης (51′ Νικολογιάννης), Κωνσταντίνου, Γκορόγιας (70′ Λύρος), Παρμάκης, Τζωρτζόπουλος, Κακούρης, Ντίνος, Γιώτης, Μπλάνης, Μήτσος (55′ Σοροβός)
Α.Ο.Χάλκειας (Ανδρέας Καλαβριζιώτης): Γκασούκας, Κάλτσης, Διαμαντόπουλος, Κάπο, Καζανάς, Αλμπάνης, Ψυχογιός (73′ Μυλωνάς), Κάκκος, Θ.Καλαβρουζιώτης, Γιαβρούτας (83′ Καραπαππάς), Ανδρ. Καλαβριζιώτης (80′ Παγανιάς