Ο αθλητής που πήρε το βραβείο fair play της χρονιάς στο Master Αντίρριο 2018

Ο Γιώργος Τερζόγλου ο αθλητής που  κέρδισε το βραβείο fair play της χρονιάς συμμετέχει στο Master Αντίρριο 2018. Να σας θυμίσουμε γιατί ο αθλητής beach volley πήρε το βραβείο.  Όταν το σκορ ήταν στο 15-15 του 3ου σετ ο αντίπαλος του  Παπαδημητρίου κάρφωσε, οι διαιτητές έδειξαν άουτ, αλλά ο Τερζόγλου από την Κομοτηνή, τηρώντας το fair play, υπέδειξε στον πρώτο ρέφερι ότι είχε επαφή στο μπλοκ με τον πόντο (16-15) να πηγαίνει στους Θεσσαλονικείς(Παπαδημητρίου-Νιώπα).

Για τα επόμενα λεπτά, οι θεατές, όρθιοι, αποθέωσαν για την αντίδρασή του και καταχειροκρότησαν, τον Τερζόγλου, ενώ οι αντίπαλοι Νιώπας και Παπαδημητρίου έσπευσαν να τον αγκαλιάσουν.
Η Ε.Ο.ΠΕ. δια του ταμία της Τάκη Καβαλιεράκη βράβευσε τον Τερζόγλου για την κίνησή του που αν και Έχασε το ματς, τους κέρδισε όλους…

Ο Γιώργος Τερζόγλου μίλησε στην κάμερα του Nafpaktianews.gr και για το Master Αντίρριο αλλά και για την κίνηση fair play που είχε κάνει.