Πάλεψε για την πρώτη νίκη ο Λυγιάς δεν τα κατάφερε όμως απέναντι στον Ατρόμητο…Φωτο – ρεπορτάζ

ΑΟ ΛΥΓΙΑΣ-ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΝΤΙΡΡΙΟΥ 2-2

Στο τελευταίο του παιχνίδι εντός έδρας, ο Λυγιάς απέσπασε ισοπαλία με σκορ 2-2 από τον Ατρόμητο Αντιρρίου. Οι γηπεδούχοι παρά το ότι ήταν ουραγοί στη βαθμολογία και υποβιβάζονται στη β’ κατηγορία, είχαν καλή παρουσία και πήραν το προβάδισμα στο σκορ στο 16’ με τον Καλτσή.

Ο Ατρόμητος αντέδρασε στο β’ μέρος και κατάφερε να γυρίσει το ματς με δύο γκολ που πέτυχαν στο 53’ ο Ευθυμιόπουλος και στο 64’ ο Σκανιάς. Όμως οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 88’ πάλι με τον Καλτσή και να αποχαιρετήσουν την κατηγορία, έστω με ισοπαλία απέναντι στον Ατρόμητο Αντιρρίου, που τους είχε κερδίσει στον πρώτο γύρο με 7-0.

Από τον Λυγιά διακρίθηκαν οι Χασαπογιάννης, Χασανάι, Θωμόπουλος και Καλτσής, ενώ από τον Ατρόμητο Αντιρρίου οι Παπαποστόλου, Σκανιάς και Ευθυμιόπουλος.

Καλή η διαιτησία του κ. Σπυράτου, Τσιλίκα και Τσαμπά.

ΑΟ ΛΥΓΙΑΣ: Χασαπογιάννης, Τόρε, Βασιλόπουλος (46’ Βεϊζάι), Τσιριμώκος, Ζαμπάρας, Χασανάι, Κυρίτσης (74’ Νικόπουλος Γ.), Θωμόπουλος, Φούντζουλας, Καλτσής, Καλαβρουζιώτης (77’ Ραφτόπουλος).

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ: Μαστραπάς, Κάπο, Μυλωνάς (75’ Καραδήμας Χ.), Νικολάου, Παπαποστόλου, Ζαχαρόπουλος (80’ Μανδέλος), Ράπτης, Πετσίνης, Αλεξόπουλος, Κάκκος Β. (46’ Σκανιάς), Ευθυμιόπουλος.

Το φίλμ του αγώνα

10’ Γκολ 1-0. Έμμεσο φάουλ για τον Λυγιά και ο Φούντζουλας πασάρει στον Καλτσή που σουτάρει δυνατά, η μπάλα βρίσκει στο τείχος και στην επιστροφή με νέο σουτ την στέλνει στα δίχτυα.

24’ Αποβολή του Τσιριμώκου για τον Λυγιά με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

26’ Σουτ του Ευθυμιόπουλου λίγο πάνω από το δοκάρι.

29’ Αποβολή του Νικόπουλου Α. για τον Λυγιά από τον πάγκο με απευθείας κόκκινη.

34’ Ο Κάκκος Β. μπαίνει στην περιοχή και σουτάρει στην εξωτερική των διχτύων.

40’ Ο Καλτσής μπαίνει στην περιοχή και βγάζει στην πλάτη της άμυνας τον Ζαμπάρα που επιχείρησε να περάσει την μπάλα πάνω από τον Μαστραπά για να βρει αυτή το πάνω μέρος των διχτύων.

53’ Γκολ 1-1. Σέντρα σουτ του Κάκκου, αποκρούει ο Χασαπογιάννης χωρίς να συγκρατήσει την μπάλα και ο επερχόμενος Ευθυμιόπουλος με πλασέ ισοφαρίζει.

64’ Γκολ 1-2. Ο Σκανιάς με σουτ μέσα από την περιοχή δίνει προβάδισμα στον Ατρόμητο.

69’ Λόμπα του Καλτσή, ο Μαστραπάς με τα ακροδάχτυλα αποκρούει σε κόρνερ.

73’ Αποβολή του Ευθυμιόπουλου για τον Ατρόμητο με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

78’ Φάουλ του Χασανάι, ο Φούντζουλας με κεφαλιά στέλνει την μπάλα δίπλα από το δοκάρι.

81’ Σουτ του Σκανιά, μπλοκάρει στη γωνία του ο Χασαπογιάννης.

88’ Γκολ 2-2. Ο Καλτσής με σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή και δεξιά, ισοφαρίζει το σκορ. IMG_8671.jpgIMG_8678.jpgIMG_8679.jpgIMG_8680.jpgIMG_8682.jpgIMG_8686.jpgIMG_8689.jpgIMG_8692.jpgIMG_8719.jpgIMG_8732.jpgIMG_8735.jpgIMG_8737.jpgIMG_8738.jpgIMG_8740.jpgIMG_8741.jpgIMG_8743.jpgIMG_8745.jpgIMG_8749.jpgIMG_8671.jpgIMG_8678.jpgIMG_8679.jpgIMG_8680.jpgIMG_8682.jpgIMG_8686.jpgIMG_8689.jpgIMG_8692.jpgIMG_8719.jpgIMG_8732.jpgIMG_8735.jpgIMG_8737.jpgIMG_8738.jpgIMG_8740.jpgIMG_8741.jpgIMG_8743.jpgIMG_8745.jpgIMG_8749.jpg