Πήρε τη νίκη το Τρίκορφο…Φωτο

ΑΕ ΤΡΙΚΟΡΦΟΥ-ΓΟΜ 1-0

Χάρη στην εμπειρία της, στον πολύ καλό τερματοφύλακα Κανέλο αλλά και στους αμυντικούς της, η ομάδα του Τρικόρφου επικράτησε στο γηπεδο του Ξηροπήγαδου με 1-0, απεναντι στη νεανική ομάδα του ΓΟΜ. Το πρώτο ημίχρονο ήταν ισορροπημένο, με το Τρίκορφο να απειλεί την εστία του Λαχανά στο 10’ με κεφαλιά του Παπακωστόπουλου και στο 30’ με μακρινό σουτ του Πετσίνη, το οποίο έδιωξε σε κόρνερ ο Λαχανάς. Το γκολ ήρθε στο 40’, όταν από εκτέλεση κόρνερ του Γιαβρούτα, ο  προωθημένος Μυτιλήνης με κοντινό σουτ έκανε το 1-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο το ΓΟΜ ήταν αυτό που πίεσε για την ισοφάριση, όμως απέναντί του βρήκε έναν πολύ καλό Κανέλο. Στο 54’ σουτ του Λένη, ο τερματοφύλακας του Τρικόρφου πραγματοποιεί την απόκρουση του αγώνα, διώχνοντας την υπερένταση σε κόρνερ. Στο 65’ ο Κανέλος λέει και πάλι όχι σε σουτ του Κουντούρη. Εφτά λεπτά αργότερα, σε πάσα του Παπαναστασίου, ο Αχτύπης από κοντά νικήθηκε από τον τερματοφύλακα του Τρικόρφου, ενώ στο 80’ ο Κοντούρης προσάθησε να τελειώσει μόνος του τη φάση και δεν πάσαρε στους ξεμαρκάριστους Αχτύπη και Αυτζή. Η ομάδα του Γιάννη Γουλή στα τελευταία λεπτά έχασε ευκαιρίες, όταν ανάποδο ψαλίδι του Κουντούρη απέκρουσε με τα πόδια ενστικτωδώς ο Κανέλος, ενώ η τελευταία μεγάλη ευκαιρία έγινε στο 93’ σε φάση διακρείας των γηπεδούχων, με διαδοχικά σουτ να αποκρούουν ο τερματοφύλακας και οι αμυντικοί και η κεφαλιά του Παπαναστασίου από τα 2μ., να σταματάει στο δοκάρι.

Από τους νικητές κορυφαίος ήταν ο Κανέλος Δ., ενώ τον ακολούθησαν οι Μυτιλήνης και Πετσίνης, ενώ από το ΓΟΜ οι Αχτύπης, Αυτζής και Μπαλαμπάνης.

Καλή η διαιτησία των Μποτίνη, Τσιλίκα και Ελευθεράτου.

ΤΡΙΚΟΡΦΟ: Κανέλος Δ., Κυρίτσης, Μυτιλήνης, Μυλωνάς, Παπαδόπουλος, Παπακωστόπουλος, Γιαβρούτας, Δημητρόπουλος (70’ Παπαδόπουλος), Κυρίτσης Γ., Κανέλος Χ., Πετσίνης.

ΓΟΜ: Λαχανάς, Μπλαχούρας, Καραούλης, Μπαλαμπάνης, Διαμαντόπουλος, Αχτύπης, Λένης (55’ Κουντούρης), Χαντζής, Ντρούκας (83’ λ.τ. Σακαρέλος), Αυτζής, Νικολακόπουλος (61’ Παπαναστασίου).P1080581.jpgP1080582.jpgP1080583.jpgP1080584.jpgP1080588.jpgP1080589-001.jpgP1080589.jpgP1080597.jpgP1080605.jpgP1080606.jpgP1080612.jpgP1080613.jpgP1080614.jpg