Πήρε το ντέρμπι ο Φωκικός 0-2 τον Απόλλωνα.Φωτο-Βίντεο- ρεπορτάζ

Πήρε τους τρεις βαθμούς και μεγάλο πλεονέκτημα για την κατάκτηση του πρωταθλήματος και την άνοδο στη Γ’ Εθνική ο Φωκικός. Ο Απόλλωνας προσπάθησε όμως δεν κατάφερε να πάρει την νίκη και διαμαρτύρεται για την φάση του 41’ για πέναλτι που δεν του δόθηκε.

Διαιτητής ο κ. Καραγιάννης με βοηθούς τον κ. Κουφογιάννη και τον κ. Βαρζακάνο. Παρατηρητής του αγώνα ο κ. Παπαδόπουλος και γιατρός ο κ. Κόκκινος.

Αναλυτικά ο αγώνας.

Απόλλων Ευπαλίου: (Χρ. Φλέγγας): Ζυγουρίτσας, Βαβάτσικος, Ανδρεόπουλος,Ζέρβας, Κοντός, Τσιριμώκος, Κωνσταντίνου ,Φλέγγας Β., Ζέρβας ,Φλέγγας Γ. Ζέκα.

Φωκικός(Λύτρας): Αλεξανδρής ,Σγουρός, Κότσαι Κυρίτσης , Κουρελής, Κουβέλης, Κωτίτσης, Ζαχαρόπουλος,Μεγάλος,Δήμου Πελτέκης.

Το φιλμ του αγώνα

13’ Εκτέλεση φάουλ του Κωτίτση η μπάλα άουτ.

20’ Κεφαλιά του Δήμου μπλοκάρει ο τερματοφύλακας.

28’ Διαγώνιο συρτό σουτ του Μεγάλου η μπάλα λίγο άουτ.

35’Σουτ του Κωτίτση η μπαλα άουτ.

34’ Σουτ του Κωτίτση η μπάλα άουτ.

38’ Σουτ του Κουρελή αποκρούει εντυπωσιακά ο τερματοφύλακας.

40’ Σουτ του Κωτίτση αποκρούει ο τερματοφύλακας

41’  Ο Απόλλωνας διαμαρτύρεται για μη καταλογισμό πέναλτι σε ανατροπή μέσα στην περιοχή .

44’ Ευκαιρία με τον Ζέκα να μην μπορεί να πιάσει όπως θα ήθελε.

49’ Πάσα του Φλέγγα στον Ζέρβα σουτ η μπάλα άουτ.

55’ Πάσα του Φλέγγα Β. σουτ στην κίνηση του Ζέρβα η μπαλα στην αγκαλια του τερματοφύλακα.

58’ Σουτ του Σγουρου διώχνει σε κόρνερ ο Ζυγουρίτσας.

59’ Εκτέλεση κόρνερ κεφαλιά του Δήμου η μπάλα άουτ.

68’ Ο Δήμου θα σουτάρει η μπάλα στην συμβολή των δοκών.

79’ Σουτ του Μεγάλου η μπάλα άουτ.

85’ ΓΚΟΛ Ο Φωκικός με ωραίο σουτ του Ζαχαρόπουλου θα κάνει το 0-1

93’ Ο διαιτητής θα υποδείξει πέναλτι για μαρκάρισμα του  Φλέγγα στον Κωτίτση την εκτέλεση θα αναλάβει ο Κουρελής που θα κάνει το 0-2.