«Πολυβόλο»Ο Ναυπακτιακός.

Σε λίγο πλούσιο φωτορεπορτάζ

ΑΕΤΟΣ ΣΤΑΜΝΑΣ 2

ΝΑΥΠΑΚΤΙΑΚΟΣ 7

Με το εμφατικό 2-7 πέρασε από τα Σταμνά ο Ναυπακτιακός Αστέρας αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ μόλις στο 4’. Οι παίκτες του Σ. Σταύρου μετά το γκόλ που σημείωσαν οι γηπεδούχοι  πίεσαν και δεν βρήκαν εμπόδιο την κλειστή άμυνα των γηπεδούχων . Σαφώς ο Ναυπακτιακός αγωνίστηκε απέναντι σε έναν  υποδεέστερο αντίπαλο, όμως αυτό που πρέπει να κρατήσει είναι η σωστή αντίδραση στο 1-0 , η παραγωγικότητα στην επίθεση αλλά και η σωστή κυκλοφορία της μπάλας. Το παιχνίδι με τον Αετό Σταμνάς είναι το πιο παραγωγικό επιθετικά την φετινή χρονιά για την ομάδα της Ναυπάκτου που παραμένει στη κορυφή καταδιωκόμενη από ΑΕΜ και Όμηρο.

Κανείς παίκτης του Ναυπακτιακού δεν υστέρησε για τον Αετό Σταμνάς διακρίθηκαν οι Φράγκος και Μπούρος.

Το φιλμ του αγώνα:

4’ Γκοοολ Κόρνερ του Κουκογιάννη ο Φράγκος σουτάρει η μπάλα κοντράρει και καταλήγει στα δίκτυα.

27’Γκοολ Ο Θεοχάρης με συρτό σουτ από το ημικύκλιο της μεγάλη περιοχής θα κάνει το 1-1.

28’ Γκοοολ Ωραία μπαλιά του Ανδριτσόπουλου από κοντά ο Ψυχογιός το 1-2.

46’Γκοοολ Ασίστ του θεοχάρη ο Ψυχογιός από θέση τετ α τετ θα κάνει το 1-3.

52’ Γκοοολ Κόρνερ Μαρ. Βρουσάι σουτ εξ’ επαφής του Θωμόπουλου η μπάλα στα δίκτυα.

56’ Γκοοολ Τελική πάσα του Μαρ. Βρουσάι ο Ψυχογιός θα κάνει το 1-4 με ωραίο πλασέ.

66’ Γκοοολ ο Κουκογιάννης θα σουτάρει αποκρούει ο Ανδρεόπουλος και ο Μπούρος με νέο σουτ θα κάνει το 2-5.

70’ Γκοοολ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Θωμόπουλου η μπάλα στα δίκτυα.

78’ Γκοοολ Ο Κάκκος από κοντά θα κάνει το 2-7.

79’ Ο Καλαβρουζιώτης μόνος σε κενή εστία δεν βρίσκει τη μπάλα.

Αετός Σταμνάς: Πολίτης, Αθανασάκης(33’ Γαωτζούδης), Χόντος, Φράγκος, Τσιλιπάνος Γ.,Τσιλιπάνος Σ., Μπούρος, Μπαλάφας, Κουσκούνης, Κουκογιάννης, Παστρωμάς.

Ναυπακτιακός: Ανδρεόπουλος, Καζανάς (55’ Καλαβρουζιώτης), Θωμόπουλος , Δημόπουλος , Θεοχάρης, Ζαχαρόπουλος, Ανδριτσόπουλος(64’ Σιαμάς), Θανασιός , Ψυχογιός(71’ Κάκκος), Βρουσάι Μαρ., Βρουσάι Μιχ.