Πρόκριση με ανατροπή για τον Α.Ο. Χάλκειας. Φωτο-Βίντεο

Την νίκη πρόκριση στην επόμενη φάση πήρε ο Α.Ο. Χάλκειας απέναντι στον Αχελώο Αγγελοκάστρου. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα με τον Σαγάνα Μ.να εκμεταλεύται το  λάθος στην μεσαία γραμμή για τους γηπεδούχους. Λίγο πριν την λήξη του ημιχρόνου και ύστερα από εκτέλεση κόρνερ ο Γιαβρούτας θα φέρει το ματς στα ίσια με κοντινή κεφαλιά και το 1-1 θα είναι το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη το παιχνίδι είχε πιο γρήγορο ρυθμό με τους γηπεδούχους να χάνουν αρκετές ευκαιρίες και να έχουν και δύο δοκάρια. Το γκολ της νίκης σημείωσε ο Γ. Αλμπάνης με απευθείας εκτέλεση φαόυλ.

Α.Ο. Χάλκειας: (Παπαποστόλου): Ανδρεόπουλος,Παναγιωτόπουλος,Βαλής,Μυλωνάς Χ., Νασόπουλος,Κάκκος(51’Σανιδάς) , Βαλμάς(63’Ψυχογιός),Παπαποστόλου(50’Βάγιας), Αλεξόπουλος,Γιαβρούτας(51’Αδραχτάς) , Αλμπάνης.

Αχελώος Αγγελοκάστρους(Ζώης): Τσιλίκας, Καραγιάννης(46’Πεσλής),Δερβίσης,Τσιλιπάνος, Σαγάνας Γ.(78’Μπούτιβας),Τσιμπούκας(71’Ρεντζέπης) ,Ανδρεάκης,Προβίδας(61’Ζαλοκώστας), Σαγάνας Μ., Αντωνόπουλος, Καντάνης.