Σαρωτικός ο ΦΑΕΘΩΝ ΓΕΦΥΡΑ ΑΝΤΙΡΡΙΟΥ 45-62 την Ηρα Προαστειου.

Με μια πολύ καλή εμφάνιση ο Φαέθων Γεφυρα Αντιρριου πήρε άνετη εκτός έδρας νίκη επί της Ηρας Προαστείου
με 45-62 για την τελευταια αγωνιστικη του 2015.
Η Αντιρριώτικη ομάδα ξεκίνησε πολύ δυνατα και στο 5′ προηγηθηκε με 2-13. Οι γηπεδούχοι όμως ξαναμπήκαν στο
παιχνίδι και λίγο πριν το ημίχρονο πλησιασαν στο πόντο 21-22. Στην επανάληψη το πρες των πρασίνων έδωσε
ουσιαστικά την νίκη μιας και το επιμερους σκορ 2-16 εκτίναξε τη διαφορά πάνω απο είκοσι πόντους ενώ ο Δελάρτας μοίραζε και σκόραρε κατα βούληση για την ομάδα του Θάνου Ζάκκα.
.Το φινάλε ήταν διαδικαστικό και μετα από αυτή την επιτυχία οι “πράσινοι” διατηρούνται στα ψηλά της βαθμολογικής κατάταξης.
Διαιτητες: Γεράνιος-Διαμαντή. Τα 10λεπτα:10-17, 25-29, 27-45, 45-62.
ΗΡΑ ΠΡΟΑΣΤΕΙΟΥ(Κουκουλομάτης):Κυριακούλης 8, Σκλήφας 3, Νικολόπουλος 8, Μαλάμης 10, Κουκουλομάτης 10 (2), Μενεγής 2, Παγώνης , Ζωγράφος 4.
ΦΑΕΘΩΝ ΓΕΦΥΡΑ ΑΝΤΙΡΡΙΟΥ(Ζάκκας):Σπανός 2, Κατσούδας 11(1), Μαστροκώστας 2, Καραχάλιος, Δελάρτας 19 (2), Ιωάννου 3, Ευθυμιόπουλος 4, Τσιμπούκης 11, Τσιλιγιάννης 2, Βρυώνης 8.
Επόμενος αγώνας για το Φαέθων Γεφυρα  είναι κόντρα στον Πυρσό Πατρών στις 3 Ιανουαρίου (8μμ) στο Αντίρριο.