Σε ρυθμούς προπόνησης ο Ναυπακτιακός πήρε εύκολο τρίποντο

Μια εύκολη νίκη σημείωσε ο Ναυπακτιακός Αστέρα στην 28η αγωνιστική απέναντι στον Αράκυνθο Ματαράγκας. Η ομάδα της Ναυπάκτου αγωνίστηκε για ακόμη ένα παιχνίδι στο ΔΑΚ Αντιρρίου λόγω εργασιών στο Παπαχαραλάμπειο στάδιο Ναυπάκτου. Οι περισσότεροι παίκτες του Ναυπακτιακού είχα πολύ καλή απόδοση και βοήθησαν να φτάσει η ομάδα τους σε μια εύκολη νίκη. Ο Σαμπανέι ήταν από τους κορυφαίους καθώς σημείωσε τέσσερα τέρματα και είχε μια ασίστ στο γκολ του Λαγού που στα τελευταία παιχνίδια έχει ανεβάσει κατακόρυφα την απόδοση του. Γενικότερα όμως ο Ναυπακτιακός δείχνει πολύ καλά στοιχεία στο παιχνίδι του εν όψει των αγώνων play off.
Ναυπακτιακός:Σκούνας: Χρήστου , Καζανάς(53’ Καραγιάννης), Χριστόπουλος,Νικολακόπουλος(75’Δενδρινός),Θεοχάρης,Γιαννόπουλος,Λαγός, Αγγελόπουλος(57’ Σχοινάς),Μελετίδης(60’ Κονίδας),Μικελάτος, Σαμπανέι.
Αράκυνθος Ματαράγκας: Λαυράνος : Καραδήμας , Ιορδανίδης, Ευαγγελόπουλος, Χαραλάμπους,Μπουκάρης Λ., Μπουκάρης Χ.,Κουζέλης, Ζαπανιτώντης,Ευθυμίου, Παπαδόπουλος, Κορομπίλης(57’Μπανάκας.)
ΝΑΥΠ. ΑΣΤΕΡΑΣ – ΑΡΑΚΥΝΘΟΣ ΜΑΤΑΡΑΓΚΑΣ
ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ: ΠΡΟΒΙΔΑΣ – ΒΑΛΛΙΑΝΟΣ – ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
ΝΟΣΗΛΕΥΤΡΙΑ: ΧΑΒΑΛΙΝΑ

Το φιλμ του αγώνα
13’ ΓΚΟΛ Ο Σαμπανέι με ψηλοκρεμαστή κεφαλιά θα στείλει την μπάλα στα δίκτυα.
18’ Ο Διαιτητής Προβίδας ύστερα από υπόδειξη της βοηθού Κ. Βασιλείου καταλογίζει πέναλτι σε χέρι του Ιορδανίδη σε πλασέ του Σαμπανέι και ο τελευταίος εκτελώντας το εύστοχα διπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας του.
22’Ο Λαγός από θέση τετ α τετ πλασάρει εύστοχα τον Καραδήμα αξιοποιώντας της ασίστ του Σαμπανέι
48’Δυνατό σουτ του Χριστόπουλου μέσα από την μεγάλη περιοχή απομακρύνεται σε κόρνερ από τον Καραδήμα.
55’Άστοχο πλασέ του Μικελάτου η μπάλα άουτ.
56’ Εντυπωσιακή κεφαλιά ψαράκι του Μικελάτου καταλήγει άουτ.
57’Ο Σαμπανέι με συρτό σουτ στη κλειστή γωνία του Καραδήμα στέλνει την μπάλα στην ρίζα της δοκού
68΄Σουτ του Μικελάτου η μπάλα άουτ.
70’ΓΚΟΛ Ο Σαμπανέι με ωραίο σουτ θα κάνει το 4-0.
80’Ο Μικελάτος αστοχεί από πλεονεκτική θέση ύστερα από ασίστ του Καραγιά ννη.
82’Οι φιλοξενούμενοι ζητούν πέναλτι σε χέρι παίκτη του Ναυπακτιακού όμως η κ. Βασιλείου έχει υποδείξει νωρίτερα οφ σάιντ.
90’ Ο Σαμπανέι με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι θα κάνει το 5-0