Σκοράρει ο Παπαποστόλου…. Ο Ατρόμητος δεν χάνει.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 1

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΕΥΗΝΟΧΩΡΙΟΥ 0

Μια εύκολη νίκη πήρε ο Ατρόμητος Αντιρρίου επι της Ακαδημίας όσο και αν το τελικό σκόρ δεν το αντικατοπτρίζει. Ο Ατρόμητος ήταν κυρίαρχος του αγώνα έχοντας αρκετές ευκαιρίες μάλιστα μέσα σε αυτές τρία δοκάρια.Όμως για και αυτή τη φορά   ο Περικλής Παπαποστόλου ήταν εκεί και πέτυχε ένα γκολ που ξεκίνησε από δική του προσωπική ενέργεια στο  40’. Στη συνέχεια ο Ατρόμητος και ιδιαίτερα με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου επέβαλε τον ρυθμό του και  αν ήταν λίγο πιο τυχερός θα μπορούσε να πετύχει τουλάχιστον ακόμη δύο γκολ. Από τους φιλοξενούμενος ο Κράνης προσπαθούσε να διασπάσει την άμυνα του Ατρόμητου με ατομικές ενέργειες χωρίς όμως να καταφέρνει τις περισσότερες φορές.

Ατρόμητος: Φλωρόπουλος, Παπαποστόλου, Αποστολόπουλος, Μπίμπας, Δημητρόπουλος, Ζαχαρόπουλος, Βαρελάς(65’ Καραδήμας), Πετσίνης, Αλεξόπουλος, Ράπτης(89’ Νικολάου), Καρακώστας.

Ακαδημία Ευηνοχωρίου:Μπράτσικας, Παναγιωτόπουλος, Διαμαντόπουλος, Παπασπαλιάρης(71’ Κούστας), Ντζελέπης, Μαντέλος (58’ Κατσαβός), Αποστολόπουλος(‘ Τριώτης), Παπουτσόπουλος,Κράνης, Κοντός, Μάνθος.

Το φιλμ του αγώνα:

6’ Σέντρα του Καρακώστα κεφαλιά του Αλεξόπουλου η μπάλα στη συμβολή των δοκών.

10’ Ατομική προσπάθεια του Κράνη σουτ η μπάλα κοντράρει και καταλήγει κόρνερ.

28’ Κόρνερ του Βαρελά η μπάλα περνάει ο Πετσίνης δεν μπορεί να κάνει την προσβοή και να στείλει τη μπάλα στα δίκτυα.

36’ Σέντρα σουτ του Μάνθου η μπάλα θα περάσει άουτ.

40’ Γκοοολ ατομική προσπάθεια του Παπαποστόλου σουτ η μπάλα κοντράρει και καταλήγει στα δίκτυα.

46’ Εκτέλεση κόρνερ του Παπαποστόλου κεφαλιά του Ζαχαρόπουλου η μπάλα στο δοκάρι.

50’ Σούτ του Αλεξόπουλου η μπάλα ελάχιστα άουτ.

56’ Σέντρα του Καρακώστα σούτ του Πετσίνη αποκρούει ο τερματοφύλακας και στη συνέχεια διώχνουν οι αμυντικοί.

61’Εκτέλεση φάουλ του Παπαποστόλου διώχνει σε κόρνερ ο Μπράτσικας.

62’ Σούτ του Ράπτη έξω από τη μεγάλη περιοχή η μπάλα άουτ.

65’ Σέντρα Καρακώστα κεφαλιά πάσα Αλεξόπουλου σούτ του Πετσίνη η μπάλα στον Αλεξόπουλου κεφαλιά και στη συνέχεια στο οριζόντιο δοκάρι.

75’Ατομική ενέργεια του Κράνη σούτ αποκρούει ο Φλωρόπουλος

79’ Απευθείας κόκκινη για σκληρό μαρκάρισμα στο Δημητρόπουλο.