Δείτε ολόκληρο τον αγώνα

Agelopoulos

ΝΑΥΠΑΚΤΙΑΚΟΣ 8

ΑΙΟΛΟΣ ΚΑΡΠΕΝΗΣΙΟΥ 1

Καταιγιστικός ο Ναυπακτιακός συνέτριψε τον Αίολο Καρπενησίου και πέρασε στους οκτώ του κυπέλλου ερασιτεχνών όπου θα αντιμετωπίσει σε ουδέτερο γήπεδο την Θύελλα Φιλώτα . Ο Γιάννης Πανουργιάς έκανε το 6Χ6  στο πάγκο του Ναυπακτιακού στο πιο παραγωγικό παιχνίδι της ομάδας για ολόκληρη τη χρονιά. Η διαφορά δυναμικότητας των δύο ομάδων ήταν εμφανής  όπως και η σοβαρότητα,η αγωνιστική πειθαρχία που είχαν οι παίκτες του Γιάννη Πανουργιά σε ολόκληρο το παιχνίδι , χαρακτηριστικά   σημεία που έκαναν τη διαφορά στο σημερινό παιχνίδι ήταν η πίεση ψηλά που δεν άφηνε τους φιλοξενούμενους να κάνουν παιχνίδι αναγκάζοντας τους σε λάθη τα οποία στις πιο πολλές περιπτώσεις γίνονταν γκολ αλλά και η καλή αμυντική λειτουργία και η χημεία μεταξύ του του κεντρικού αμυντικό διδύμου   Θεοχάρη και Ζαχαρόπουλου.

Σημαντικό για την εξέλιξη του αγώνα το γκολ που σημείωσαν οι γηπεδούχοι  μόλις στο 4′  όταν ο Μυτιλήνης με μπροστινή μπαλιά θα δώσει στον Ψυχογιό που την κατάλληλη στιγμή θα πασάρει στον Σταυρόπουλο που από κοντά θα κάνει το 1-0. Τέσσερα λεπτά αργότερα  οι ρόλοι θα αντιστραφούν ο Σταυρόπουλος θα πασάρει στον Ψυχογιό με τον δεύτερο να κάνει εύκολα το 2-0. Το τρίτο γκολ για τον Αστέρα θα έρθει στο 37′ μετά από σέντρα του Ψυχογιού και σουτ του Σταυρόπουλου. Στην επανάληψη και στο 63′ οι φιλοξενούμενοι θα μειώσουν το σκορ σε 3-1 με τον Ηλιάδη μετά από αδράνεια στην άμυνα του Ναυπακτιακού.Τέσσερα λεπτά αργότερα θα Σωτήρης Μικελάτος θα εκτελέσει αριστοτεχνικά  το φάουλ που κέρδισε ο Αδραχτάς και από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής θα κάνει το 4-1. Στο 74′ ο Μυτιλήνης που στο δεύτερο ημίχρονο μοίραζε ασίστ βρήκε στη περιοχή το Καλαβρουζιώτη που με σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίκτυα κάνοντας το 5-1.Στο 81′ ο Μικελάτος που και αυτός πραγματοποίησε για ακόμη ένα παιχνίδι εξαιρετική εμφάνιση έκανε τη σέντρα  στο δεύτερο δοκάρι ο Αδραχτάς θα κάνει κεφαλιά πάσα στον Ερινάλντο που μπήκε με δύναμη στη πορεία της μπάλας και με δυνατό σουτ από κοντά έκανε το 6-1. Στο 85′ ο Μυτιλήνης με ωραία πάσα θα τροφοδοτήσει τον Αδραχτά που από την γωνία της μικρής περιοχής θα νικήσει τον Κόκκοτο κάνοντας το 7-1. Στο 91′ ο Καραγιάννης θα σουτάρει έξω από την περιοχή και θα αφήσει άγαλμα τον τερματοφύλακα του Αίολου κάνοντας το 8-1.

Από τους Ναυπακτιακού κανείς δεν υστέρησε από τους φιλοξενούμενους κανείς δεν ξεπέρασε την μετριότητα.

Καλή η διαιτησία του κ. Καλογεράκου και των βοηθών του κ. Πήττα και κ. Λάττα.

Ναυπακτιακός : Ανδρεόπουλος, Καζανάς(λ.τ. 77′ Καρτσακλής), Ερινάλντο, Θεοχάρης, Ζαχαρόπουλος, Θανασιός, Καραγιάννης, Μυτιλήνης, Ψυχογιός( 61′ Καλαβρουζιώτης), Μικελάτος, Σταυρόπουλος(45′ Αδραχτάς).,

Αίολος Καρπενησίου : Κόκκοτος, Ραΐκος, Αζάκας, Πάτρου(77′ Λιάνγκος.), Γιάκος, Ζαραβέλης, Τύμπας(68′ Κορακάη), Ηλιάδης, Κούρλος, Χρυσαφόπουλος, Χρυσικός (80′ Ραΐκος).

Το φίλμ του αγώνα:

4′ Γκοοολ Ο Μυτιλήνης θα δώσει στον Ψυχογιό ο Ψυχογιός θα κάνει την παράλληλη συρτή σέντρα στον Σταυρόπουλο που από κοντά θα κάνει το 1-0.

8’Γκοοοολ Ο Σταυρόπουλος θα πασάρει στον Ψυχογιό που από κοντά θα κάνει το 2-0

15′ Σουτ του Μυτιλήνη η μπάλα θα περάσει άουτ.

18′ Σέντρα Καραγιάννη ο Μικελάτος θα σουτάρει μέσα στη μεγάλη περιοχή η μπάλα θα περάσει άουτ.

22′ Ο Μυτιλήνης θα πασάρει στον Ψυχογιός σουτ από τον δεύτερο η μπάλα θα περάσει άουτ.

24′ Εκτέλεση φαόυλ του Ηλιάδη κεφαλιά του Χρυσαφόπουλου η μπάλα άουτ.

37′ Γκοοολ σέντρα του Ψυχογιού μέσα στη μεγάλη περιοχή ο Σταυρόπουλος θα σουτάρει και θα κάνει το 3-0.

63′ Γκοοολ εκτέλεση φάουλ από τον Αζάκο ο Χρησικός θα σουτάρει θα κοντράρει η μπάλα στην επαναφορά ο Ηλιάδης θα στείλει τη μπάλα στα δίκτυα με κοντινό σουτ.3-1

67′ Γκοοολ Ο Μικελάτος με απευθείας εκτέλεση φάουλ θα στείλει τη μπάλα στα δίκτυα. 4-1

71′ Σουτ του Καζανά έξω από την μεγάλη περιοχή η μπάλα θα περάσει λίγο άουτ.

74′ Γκοοολ ο Μυτιλήνης θα βρεί μέσα στη μεγάλη περιοχή τον Καλαβρουζιώτη που κοντινό σουτ θα κάνει το 5-1

81′ Γκοοολ Σέντρα του Μικελάτου κεφαλιά πάσα του Αδραχτά ο Ερινάλτο στη πορεία της μπάλας σουτ η μπάλα στα δίκτυα.6-1

85′ Γκοοολ Ασίστ του Μυτιλήνη στον Αδραχτα που από την γωνία της μικρής περιοχής θα στείλει τη μπάλα στα δίκτυα κάνοντας το 7-1

91′ Γκοοολ σουτ του Καραγιάννη έξω από την μεγάλη περιοχή η μπάλα  στα δίκτυα 8-1