Στο “κόλπο” και ο Σκουφάς.Νίκη στα Μαλάματα επί του Απόλλωνα Ευπαλίου.Φωτο- Βίντεο

Αν και βρέθηκε δύο φορές πίσω στο σκορ ο Σκουφάς Κομποτίου από τον Απόλλωνα Ευπαλίου,εν’τούτοις κατάφερε στο τέλος να αποδράσει με το χρυσό τρίποντο της νίκης που του δίνει το δικαίωμα να ελπίζει κι αυτός μετά τη λευκή ισοπαλία του άλλου αγώνα ΑΕΜ-Αχέρωντας Καναλακίου.(0-0)

Φίλμ του αγώνα.

13’Σουτ του Κωνσταντίνου (Απόλλωνας) μέσα από την περιοχή άουτ.

22’Σουτ του Χρ.Φλέγγα η μπάλα καταλήγει γκολ (1-0)

23’Σουτ του Κυριάκη(Σκουφάς) έξω από την μεγάλη περιοχή η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

24’Σέντρα του Ζέκα(Απόλλωνας) από αριστερά,κεφαλιά του Φλέγγα εξ’επαφής με το τέρμα άουτ.

30’Σουτ του Νταλάκα(Σκουφάς) μέσα από την περιοχή η μπάλα καταλήγει γκολ.(1-1)

50’Διαγώνιο σουτ του Παπακωστόπουλου (Απόλλωνας) έξω από την περιοχή,η μπάλα καταλήγει γκολ(2-1-)

59′ Κεφαλίά του Νταλάκα έπειτα από εκτέλεση κόρνερ η μπάλα καταλήγει πάνω από τα δοκάρια του Απόλλωνα.

70’Κεφαλιά του Τσιριμώκου(Απόλλωνας) στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του,κάνοντας το 2-2

75’Σουτ του Νάσιου (Σκουφάς) η μπαλα λίγο έξω από το δεξί κάθετο δοκάρι του Απόλλωνα.

83’Τετ-α-τετ του Φλέγγα με τον αντίπαλο τερματοφύλακα (Σκουφά) η μπάλα καταλήγει άουτ.

84’Ανατροπή του Νάσιου στη μεγάλη περιοχή.Ο διαιτητής σφυρίζει πέναλτι.το οποίο εκτελεί ο Νταλάκας στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 2-3.

86’Μεγάλη ευκαιρία για τον Απόλλωνα όταν σουτ του Σερεντέλου η μπάλα βρίσκει το δεξί κάθετο δοκάρι του Σκουφά.

DSC00411 DSC00412 DSC00413 DSC00414 DSC00415 DSC00416 DSC00417 DSC00418 DSC00419 DSC00420 DSC00421 DSC00422 DSC00424