Στο 95′ ο Ατρόμητος νίκησε την Κέρκυρα

Δύσκολη νίκη πήρε στο Περιστέρι ο Ατρόμητος, αφού επικράτησε της Κέρκυρας με 1-0 για την 1η αγωνιστική του 4ου ομίλου του Κυπέλλου Ελλάδας. Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης σημείωσε ο Ουάρντα με πέναλτι στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων και χάρισε στην ομάδα του τους τρεις βαθμούς. Το άλλο ματς της πρεμιέρας του 4ου ομίλου μεταξύ της Σπάρτης και των Τρικάλων θα διεξαχθεί αύριο (21/9).

Στο Περιστέρι, οι φιλοξενούμενοι έχασαν δύο καλές ευκαιρίες στο α΄ μέρος με τους Μπάουμαν στο 35΄ (κοντινό πλασέ που απέκρουσε ο Μίρκοβιτς) και Νούνιες στο 41΄ (πλασέ που έδιωξε ξανά ο Μίρκοβιτς), ενώ στο 43΄ οι γηπεδούχοι έφθασαν κοντά στο γκολ με τον Ουάρντα.