Το πάλεψε η Δάνφη με Αμβρακικό

Την πρόκριση στην επόμενη φάση του κυπέλλου ΕΠΣΝΑ πήρε ο Αμβρακικός Λουτρού απέναντι στην μαχητική Δάφνη Mεγάλης Χώρας με σκόρ 0-1
Μέτριο το πρώτο ημίχρονο με τις δύο ομάδες να προσέχουν τα νώτα τους και να προσπαθούν με αντεπιθέσεις η στημένες φάσεις να δημιουργήσουν κινδύνους στην αντίπαλη εστία.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν την αποδοσή τους και δημιούργησαν κάποιες καλές ευκαιρίες, είχαν δοκάρι στο 61′ με τον Θώδη και πέτυχαν το χρυσό γκόλ στο 76′ με πλασέ του Γουρούνα μέσα απο την περιοχή.
Οι γηπεδούχοι διαμαρτύρονται για πέναλτι στο 86′ καθώς ο Δ. Μολώνης βρέθηκε στο έδαφος πρίν σουτάρει, απο την προβολή του Παπανίκου.
Διαιτητές: Λάμπρου. Δ. Παναγιωτόπουλος, Θεοφίλης.
To φίλμ του αγώνα:6′ Σέντρα απο δεξιά του Νικολούζου η μπάλα φτάνει στο δεύτερο δοκάρι στον Καιπάνο που πιάνει την κεφαλιά άουτ
7′ Αντεπίθεση απο δεξιά με τον Αυγέρη να βγάζει στον Κοντό, αυτός «σπάει» την μπάλα στον Παπαλέξη που πιάνει χαλαρό σούτ και μπλοκάρει ο Καρατζένης
14′ Ατομική προσπάθεια και σούτ απο τον Δ.Μολώνη , η μπάλα φεύγει άουτ
21′ Σούτ του Αυγέρη απο καλή θέση με την μπάλα φεύγει άουτ
25′ Καλό σούτ του Θώδη μπλοκάρει ο Καρατζένης
34′ Πολύ καλό σούτ του νεοεισελθών Γουρούνα, η μπάλα περνάει ελάχιστα άουτ
45′ Κάθετη του Κουκογιάννη στον Καραγιάννη, τον προλαβαίνει ο Στασινός πριν πλασάρει και διώχνει με τα πόδια
47′ Σούτ του Θώδη λίγο έξω απο την περιοχή η μπάλα βρίσκει σε κάποιο πόδι και περνάει δίπλα απο το κάθετο δοκάρι κόρνερ
50′ Η Γουρούνας φεύγει στην αντεπίθεση και υπο την πίεση του Νικολούζου που τον ακολουθεί πλασάρει τον Καρατζένη που αποκρούσει σε κόρνερ
51′ Ο Καιπάνος με ξαφνικό σούτ προσπαθεί να αιφνιδιάσει τον Στασινό που μπλοκάρει την μπάλα
61′ Σούτ του Θώδη λίγο έξω απο την περιοχή, η μπάλα πάιρνει ύψος και κατευθύνεται στα δίχτυα, ο Καρατζένης με δυσκολία την βρίσκει με την άκρη των δακτύλων και την στέλνει στο οριζόντιο δοκάρι.
69΄Ο Νταλακούρας κερδίζει τις κόντρες λίγο έξω απο την περιοχή και πιάνει το σούτ αλλά δεν αιφνιδιάζει τον Στασινό που μπλοκάρει
76′ ΓΚΟΛ: Ο Ρόκος απο αριστερά κάνει την σέντρα και ο Γουρούνας με πλασέ στην κίνηση στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 0-1
81′ Ο Χουλιάρας στην γωνία της μεγάλης περιοχής και δεξιά αποφεύγει τον αντίπαλό του και πιάνει το σούτ με την μπάλα να φεύγει στην απέναντι πλευρά άουτ
86″ Ο Δ. Μολώνης γίνεται κάτοχος την μπάλας στο ύψος του πέναλτι και στην προσπάθειά του να σουτάρει βρίσκεται στο έδαφος απο την προβολή του Παπανίκου, με τον διαιτητή να δίνει συνέχεια παρά τις έντονες διαμαρτυρίες των γηπεδούχων για πέναλτι.
Δάφνη Μ. Χώρας: Καρατζένης, Νικολούζος, Καλογεράκης, Ζαρκανίτης, Π. Μολώνης, Δ. Μολώνης, Κουκογιάννης(52′ Μουλαρογιάννης), Καιπάνος(87′ Κοτσώρης), Καραγιάννης(65′ Χουλιάρας)
Αμβρακικός Λουτρού: Στασινός, Αυγέρης, Σιαφάκας(73′ Σιαπλαούρας), Καραούλης, Παπανίκος, Νίκας, Ρόκος(89′ Yzeiraj), Θώδης, Σπανός, Παπαλέξης(33′ Γουρούνας), Κοντός(45΄Ζίγκηρης)