Φιλική νίκη για τον Θρίαμβο Σερβιανών απέναντι στον ΑΟ Φλωριάδας (video)

Το τελευταίο του φιλικό έδωσε σήμερα στο γήπεδο Ασβεστοχωρίου ο νεοφώτιστος στη Γ’ Εθνική Θρίαμβος Σερβιανών υποδεχόμενος την Φλωριάδα Άρτας μια ομάδα που είναι στον ίδιο όμιλο μαζί του και την οποία νίκησε με 5-1, δείχνοντας έτσι ότι είναι πανέτοιμος για την έναρξη του πρωταθλήματος στις 30 Σεπτεμβρίου.

Η ομάδα του Αλέκου Τάτση μπορεί αν βρέθηκε πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, όμως στο δεύτερο μέρος ήταν πραγματικά χάρμα ιδέσθαι, πέτυχε πέντε γκολ, ενώ έχασε και αρκετές ευκαιρίες για μεγαλύτερο σκορ.
Από την άλλη πλευρά η Φλωριάδα έδειξε στο πρώτο ημίχρονο πολύ καλά στοιχεία, μια δυνατή ομάδα, ωστόσο με το που δέχθηκε την ισοφάριση από τα Σερβιανά κατέρρευσε και αυτό είναι κάτι που προβλημάτισε τον προπονητή της κ. Γιάννο.
Η Φλωριάδα άνοιξε το σκορ στο 4’ με ωραία ατομική προσπάθεια και σουτ του Ιβάνοφ.
Μια καλή στιγμή είχε ο Θρίαμβος στο 44’ με τον Αλεξίου να κάνει τη σέντρα όμως ο Δρόσος από καλή θέση δεν μπόρεσε να κάνει την κεφαλιά.
Τα Σερβιανά ισοφάρισαν στο 50’ με τον Ηλία να κάνει την παράλληλη σέντρα και ο Μπλέτσας από κοντά έκανε το 1-1.
Ακολούθησαν δύο γκολ στο 54’ και στο 60’ με πέναλτι από τον Διαμαντόπουλο ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 3-1.
Το 4-1 έγινε στο 70’ με σουτ του Μελιγγιώτη μέσα από τη μεγάλη περιοχή, ενώ το τελικό 5-1 διαμόρφωσε με σουτ στο 80’ ο Μουζακίτης.
Διαιτησία: Κατσικογιάννης (Πάνος Σ.-Τσάντας).
Θρίαμβος Σερβιανών: Ζότα, Μπάλλας, Δρόσος, Μανιώτης, Αλεξίου, Πάκος, Τσιέπας, Τσιαφίτσας, Μπλέτσας, Ηλίας, Διαμαντόπουλος.
Αγωνίστηκαν και οι Μελιγγιώτης, Βραχνός, Μουζακίτης, Ριστάνης, Τσίντας, Γιώτης, Μούτσιος, Πάσχος, Ζγουρίδης, Γκικινή.
Φλωριάδα: Ψαρράς, Ζαχάρης, Γκανάρας, Αντωνιάδης, Κακιώνης, Γκροζτάν, Ιβάνοφ, Τσέλα, Λεκάκης, Τσακαλίδης, Γκαναβιάς.
Αγωνίστηκαν και οι Καραδήμας, Πανέτας, Τζιφλίδης, Μπίζος Σιμόνοφ, Ρομπίνιο, Χολέβας.

πηγή: passports.gr