Χαρακίρι (59-50) για Φαέθωνα και αντίο πλέι όφ

Οι πολλές απουσίες στοίχισαν το Φαέθωνα την νίκη και εκμηδενισαν τις όποιες πιθανότητες για συμμετοχη στα πλέι οφ ανόδου από τους μαχητικούς Πετεινούς που πάλεψαν και κατάφεραν να πάρουν δίκαια το πρώτο ρόζ φύλλο αγώνα στο φετινό πρωτάθλημα με 59-50.
Ο Φαέθωνας άντεξε ένα μόλις ημίχρονο (25-25) και αν προστεθει ο τραυματισμός του Βελή στο ξεκινημα της επανάληψης  και το γεγονός οτι στο τελευταίο δίλεπτο αποβλήθηκαν με πέντε φάουλ οι Κατσούδας, Μπιλιάνης και Καποδίστριας , δεν υπήρχε καμία ελπίδα για τη διεκδίκηση της νίκης.
Διαιτητευσαν οι Αθανασόπουλος και Μακρόπουλος.Τα 10λεπτα: 11-11, 25-25, 46-39, 59-50.
ΠΕΤΕΙΝΟΙ (Βουλουξής Φ.):Βουλουξης Π. 2, Στούπας 12, Ασπρούλιας, Λέζος 13, Δημητριάδης 16, Βουλουξης Δ. 3(1), Μπόκαρης 4, Παρλαντζάς 2, Χριστόπουλος , Σβώλης 5 (1).
ΦΑΕΘΩΝ ΑΝΤ(Ζάκκας): Καποδίστριας 1, Ταμπάκης, Βελής 2, Τσάμης, Κατσούδας 23 (3), Τσιλιγιάννης 13 (1), Κυρίτσης, Μπιλιάνης 7, Καλπουρζίνης 4.
-Ο Α.Σ ΦΑΕΘΩΝ Αντιρριου θέλει να ευχαριστήσει τον κ.Βαγγελη Λιόλιο για την ευγενική προσφορά αθλητικής στολής στο σύλλογο