Χωρίς νίκη έμεινε και την τρίτη αγωνιστική η ομάδα της Παλαιοπαναγιάς

ΑΕ ΠΑΛΑΙΟΠΑΝΑΓΙΑΣ – ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΥΣ 1-1
Χωρίς νίκη έμεινε και την τρίτη αγωνιστική η ομάδα της Παλαιοπαναγιάς, η οποία πάντως πήρε τον πρώτο της βαθμό στο φετινό πρωτάθλημα καθώς την Κυριακή το απόγευμα αναδείχθηκε ισόπαλη με σκορ 1-1 στο Παπαχαραλάμπειο Στάδιο. Η ομάδα του Σπύρου Σταυρόπουλου πάντως ήταν καλύτερη καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα και το τελικό αποτέλεσμα την αδικεί αφού πλήρωσε το τίμημα των πολλών χαμένων ευκαιριών. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο σκορ από νωρίς αξιοποιώντας εκτέλεση πέναλτι το οποίο παραχώρησε ο  τερματοφύλακας Μαστραπάς ύστερα από «αυστηρή» υπόδειξη του διαιτητή. Λίγο αργότερα στο 15’ κεφαλιά του Ζέλιου αποκρούστηκε σε κόρνερ από τον τερματοφύλακα του Αχιλλέα,  ενώ στο 20’ σουτ του Κοντού κατέληξε στο δοκάρι της εστίας των φιλοξενουμένων. Η ισοφάριση τελικά ήρθε στο 35’ από μια στημένη φάση, όταν ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Πετσίνη ο Κοντός με κεφαλιά έφερε το παιχνίδι στα ίσια. Το πρώτο ημίχρονο έκλεισε με δύο ακόμα χαμένες ευκαιρίες για τους γηπεδούχους καθώς στο 37’ και στο 41’ τα σουτ των Μπακούλα και Λαουρδέκη δεν βρήκαν στόχο. Στην επανάληψη η ομάδα της Ναυπάκτου αναζήτησε το δεύτερο γκολ που πιθανότατα θα της έδινε και το τρίποντο της νίκης, όμως ήταν άτυχη στην τελική προσπάθεια. Καλύτερες στιγμές ένα άστοχο σουτ στο 78’ από τον Χατζηανδρέου και ένα γυριστό σουτ του Μπισμπίκη στο 80’ από το ύψος της μικρής περιοχής που απέκρουσε ο τερματοφύλακας του Αχιλλέα Γραμματικούς σε κόρνερ.
ΑΕ Παλαιοπαναγιάς (Σπ. Σταυρόπουλος) Μαστραπάς, Χατζηανδρέου, Χαρακίδας, Ραυτόπουλος, Λαουρδέκης Β., Λαουρδέκης Σ., Ζέλιος, Μπακούλας (50’ Σωτηρόπουλος Χ.), Κοντός (60’ Τσιριμώκος), Χολέβας (75’ Μπισμπίκης), Πετσίνης