Νίκη και με σχετική άνεση πέτυχε η Α.Ε. Παλαιοπαναγιάς επί του Αστέρα Αγρινίου με 2-0, στο ματς που διεξήχθη στα πλαίσια της 9ης Αγωνιστικής του Α’ Ομίλου της Β’ Κατηγορίας. Τα τέρματα για την ομάδα του Σ. Λαουρδέκη πέτυχαν στο δεύτερο ημίχρονο ο Ν. Καρβούνης με πολύ ωραίο γυριστό σουτ και ο Άγγελος Καραϊσκος με κοντινό σουτ μετά από “ασθενής” απόκρουση του αντίπαλου γκολκίπερ.

Το πρώτο ημίχρονο κύλισε χωρίς κάποια σπουδαία φάση με τις δύο ομάδες να κάνουν αρκετά λάθη στο χώρο του κέντρου. Στο δεύτερο μέρος η ομάδα της Παλαιοπαναγιάς μπήκε δυνατά και κατάφερε να προηγηθεί γρήγορα με ένα πανέμορφο γκολ του Ν. Καρβούνη. Με την επίτευξη του πρώτου τέρματος η Α.Ε.Π. συνέχισε να πιέζει, έχασε αρκετές ευκαιρίες με τον τερματοφύλακα του Αστέρα Αγρινίου να επεμβαίνει αποτελεσματικά στις περισσότερες φορές. Το παιχνίδι “κλείδωσε” όταν ο Α. Καραϊσκος θα πάρει το επιθετικό ριμπάουντ και με σουτ μέσα από την μικρή περιοχή θα διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα. Οι φιλοξενούμενοι οι οποίοι έπαιζαν κυρίως με αντεπιθέσεις δεν κατάφεραν να απειλήσουν ουσιαστικά την εστία του Μαρκόπουλου ο οποίος κράτησε εύκολα ανέπαφη την εστία του. Η Παλαιοπαναγιά είχε μεγάλη ευκαιρία να διευρύνει το σκορ καθώς είχε και δοκάρι λίγο πρiν την λήξη του αγώνα.