Ήττα για το παιδικό του Π.Α.Σ. Ναυπάκτου

Βαριά ήττα γνώρισε το παιδικό του Π.Α.Σ. Ναυπάκτου στο Αγρίνιο από την πρωτοπόρο ομάδα του πρωταθλήματος Άλφα ’93. Η ομάδα του Π.Α.Σ., όπου για άλλο ένα παιχνίδι εμφανίστηκε με απουσίες (Χουλιάρας, Κοργιαλάς), ξεκίνησε καλά το παιχνίδι στην  άμυνα άλλα παρά τις καλές επιλογές  στην επίθεση ήταν άστοχη και κάποιες επιπολαιότητες στο τέλος του  1ου 10λεπτου έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του Αγρινίου 14-07. Στο 2ο 10λεπτο συνέχισε δυνατά και βελτιώθηκε επιθετικά με αποτέλεσμα ημιχρόνου 27-18. Στο 3ο 10λεπτο τα παιδιά του Π.Α.Σ. έκαναν όλα τα λάθη μαζεμένα και χωρίς καθαρό μυαλό έδωσαν πολλούς εύκολους πόντους στην ομάδα του Αγρινίου με αποτέλεσμα το σκορ να ξεφύγει στους 20 πόντους 46-26.Το 4ο 10λεπτο ήταν τυπική διαδικασία αφού τα παιδιά δεν είχαν συγκέντρωση για να γυρίσουν το παιχνίδι, με το προπονητή Ζησιμόπουλο Θεόφιλο να δίνει συμμετοχή σε όλα τα παιδιά και το τελικό σκορ διαμορφώθηκε σε 70-37. Το σημαντικό είναι η συμμετοχή τριών παιδιών από το μίνι του Π.Α.Σ. όπου πήραν χρόνο και πολύτιμες εμπειρίες.