Ήττα στην Λευκίμμη για Ναυπακτιακό. Βίντεο

ΑΕ ΛΕΥΚΙΜΜΗΣ 2

ΝΑΥΠΑΚΤΙΑΚΟΣ 0

Δυο μόλις επισκέψεις στην περιοχή του Μαννιάτη χρειάστηκαν από τους γηπεδούχους οι οποίοι εκμεταλλεύτηκαν τα λάθη της άμυνας του Ναυπακτιακού και σημείωσαν δύο γκολ με σκόρερ τον Κώστα Λίμα. Στην συνέχεια οι Ναυπακτιακός προσπάθησε να βγάλει αντίδραση χωρίς ωστόσο να φανεί απειλητικός στην εστία του Ντούνη. Στην επανάληψη το παιχνίδι είχε τον ίδιο ρυθμό με τους γηπεδούχους να είναι αυτοί που θα απειλήσουν πρώτοι με τον Τσόφλιο να χάνει μοναδική ευκαιρία. Η ομάδα της Ναυπάκτου προσπαθούσε ανορθόδοξα από στημένα με τις περισσότερες φάσεις να σταματούν στον τερματοφύλακα των γηπεδούχων.

Α.Ε. Λευκίμμης: Μπολάνο: Ντούνης, Βούλγαρης, Στέρεφ, Λίμα(83’Θεοδωράκης), Βασιλάκης(62’Παπαδόπουλος), Κιοσές, Κιπτίου, Ιωαννίδης,Κάντας, Τσεβανέδης(80’Σελμανέι),Τσόφλιος.

Ναυπακτιακός: Γκόγκιτς: Μανιάτης, Καζανάς(46’Καραγιάννης) ,Γκόλιας,Νικολακόπουλος, Ευαγγέλου, Κυζιρίδης(46’ Γκάρετ), Στεργίδης(53’ Πήλιος), Γιαννόπουλος, Γραμματικόπουλος, Σαμπανέι, Κωστής.

Δείτε σε λίγο τις καλύτερες φάσεις του αγώνα , δηλώσεις καθώς και πλούσιο φωτορεπορτάζ στο Nafpaktianews.gr

Το φίλμ του αγώνα :

6’ Σουτ του Γραμματικόπουλου μέσα από την μεγάλη περιοχή η μπάλα άουτ.

8’ Γκοοολ Σέντρα του Κηπτίου ο Λίμα με κοντινό πλασέ θα κάνει το 1-0

10’ Σουτ από την μικρή περιοχή του Γραμματικόπουλου η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

11’ Σουτ του Σαμπανέι από το ύψος της μεγάλης περιοχής η μπάλα άουτ

17’ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γκόλια η μπάλα άουτ.

19’Επικύνδηνη σέντρα του Κυζηρίδη ο τερματοφύλακας θα βγει και θα μπλοκάρει.

25’ Σέντρα του Στεργίδη ο τερματοφύλακας θα καθαρίσει την φάση.

33’Με τον ίδιο τρόπο ο Λίμα στο δεύτερο δοκάρι με κοντινό πλασέ θα κάνει το 2-0.

50’Επικίνδυνη αντεπίθεση με τον Λίμα ο Καραγιάννης όμως θα σώσει διώχνοντας σε κόρνερ.

59’ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γκόλια η μπάλα άουτ.

60’ Φάση διαρκείας για την Α.Ε. Λευκίμμης θα φτάσει κοντά στο τρίτο γκολ όμως ο Τσόφλιος θα πιάσει αέρα με την μπάλα να περνάει παράλληλα με την  εστία .

62’ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τσεβανέδη η μπάλα άουτ.

75’ Σουτ του Λίμα η μπάλα θα περάσει ελάχιστα άουτ.

76’ Σουτ του Πήλιου η μπάλα θα κοντράρει κόρνερ.

81’ Ο Βακράκος με σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή θα απειλήσει στέλνοντας την μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο.

87’Εκτέλεση φάουλ του Καραγιάννη εύκολα ο Ντούνης.

93′ Σουτ του Κιπτίου θα μπλοκάρει ο Μανιάτης